mobili versija | standartinė versija
main-image

„Vasaros skaitymai“ – išskirtinis renginys


Birželio 15 d. Skuodo literatų klubo „Nojus“ atstovai dalyvavo tradiciniuose „Vasaros skaitymuose“, kuriuos kasmet vis kitoje Klaipėdos rajono vietoje organizuoja jo savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka.


Kadangi tai tradicinis renginys, daugelis Skuodo literatų klubo „Nojus“ narių jame jau buvę. Nors, kadangi kolektyvas nemažas, vis dar yra ir nebuvusių. Tad šiemet į šią popietę deleguoti Joana Pajauskienė, Elena Janušaitienė bei Leonas Rimeikis, paskaitę ne tik lietuviškos, bet ir žemaitiškos savo kūrybos. Juos lydėjo bei pristatė šių eilučių autorė, klubo vadovė Dalia Zabitienė. Šįsyk paprasčiausiai vairuotojo pareigas ėjęs žemaitiškos poezijos autorius Pranis Žvinklys dalyvauti programoje visai nesiruošė... Bet renginio pabaigoje vedėja išprašė paskaityti ir jo. Na, o tradicinę popietę, kaip visada, vedė jos siela – Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė.
Be skuodiškių renginyje, kurį pradėjo ne šiaip kas, o valdžia – Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerės Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė bei Tarybos narė Regina Kernagienė, be abejo, dalyvavo renginio šeimininkai – to rajono literatai O į svečius jie šiemet buvo pasikvietę bendraminčių, bičiulių iš Rietavo, Plungės, Telšių ir Šilalės.
Lankupių, kurie, pasirodo, turi net savo himną (žodžiai A. Švermickienės, muzika I. Norvilienės), visų sugiedotą renginio pabaigoje, bendruomenės namų kieme įvykusi popietė ypač buvo turtinga šilumos. Tad dviem pačiomis brangiausiomis vertybėmis tądien tapo pavėsis ir geriamasi vanduo. Nors netrūko ne tik pastarojo, bet ir eilių bei muzikos – skambėjo Priekulės muzikos mokyklos mokytojos Reginos Tulickienės ir jos auklėtinės Auksės Auškelytės akordeonu atliekama muzika, dainos. 
Na, o kai skaitymai baigėsi, susirinkusieji į juos ne tik gardžiai pavaišinti šaunių vietos šeimininkių paruoštomis vaišėmis, bet ir turėjo galimybę pamatyti dyvinų dalykų. Pavyzdžiui, ilgiausią Lietuvoje kabantį tiltą, kuris paprastai vadinamas beždžionių. O kaip, belikus vos 19-ai kilometrų iki Ventės rago, nenuvažiuosi į šį įstabų gamtos kampelį?!. Tad skuodiškiams diena buvo išties turininga. Ir, jeigu kitiems – tik vietų, kuriose kartą ar daugiau būta, prisiminimas, Elenai Janušaitienei – grįžimas praeitin. Mat net pora dešimtmečių jos Klaipėdos rajone gyventa. Todėl nenuostabu, jog tarp susirinkusiųjų į renginį radosi buvusi mokinė, pagelbėjusi su priedanga nuo saulės – paskolinusi savo buvusiai mokytojai šalikėlį. O argi pedagogui begali būti kas mieliau, kaip faktas, kad jį prisimena, gerbia net po daugybės metų?!.
„Vasaros skaitymai“ išskirtiniai tuo, jog jų organizatoriai (šiemet – minėta biblioteka, Klaipėdos rajono savivaldybė ir Lankupių kaimo bendruomenė) pagalvoja apie viską. Tad ir šįsyk renginyje dalyvavę literatų klubai gavo po dovaną – pažintinę knygą apie Klaipėdos krašto piliakalnius, kiekvienas literatas – po padėkos raštą. Na, o be įsegamų ženkliukų, liudijančių, jog susirinkta ne kur kitur, bet į „Vasaros skaitymus“, ši šventė net ir neįsivaizduojama. Tiesa, šiemet kiekvienas gavo dar ir po šmaikštų lipduką. O juk bendram įspūdžiui apie renginį viskas turi įtakos – netgi menkiausios smulkmenos. Kaip sakoma, kiekvienas – net mažiausias akmenėlis – formuoja mozaikos visumą.
Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė
Nuotraukos Augenijaus ZABIČIO

Nuotraukų galerija