mobili versija | standartinė versija
main-image

Raudonojoje sinagogoje užsimezgė draugystė

Birželio 29-oji į Skuodo literatų klubo „Nojus“ istoriją įeis kaip diena, kai užsimezgė draugystė su Joniškio literatų klubu „Audruvė“: pastarasis skuodiškius ne tik pakvietė pasiklausyti aktoriaus bei režisieriaus Algirdo Latėno, bet ir tiesiog susipažinti.

Kadangi gyvename tik vieną kartą ir taip trumpai, jog kartais net nespėjame to suvokti, nevalia praleisti nė vienos pasitaikiusios progos. O ką jau bekalbėti apie galimybę užmegzti bičiulystės santykius – įgyti naujų draugų!.. Tad, Joniškio literatų klubo vadovei Alinai Jonaitienei pakvietus, Skuodo literatų klubo atstovų delegacija bemat susiruošė svečiuosna. Šįsyk be šių eilučių autorės, „Nojaus“ prezidentės Dalios Zabitienės šiai organizacijai atstovavo Aldona Mončienė, Danutė Lekniuvienė ir Robertas Ramonas.
Nuvykę į Joniškį, visų pirma apturėjome dvasinius atlaidus, Raudonojoje (mat yra ir Baltoji) sinagogoje klausydamiesi, kaip žymusis Algirdas Latėnas genialiai skaito Pauliaus Širvulio bei Antano Strazdo poeziją. O poeziją joniškiečiai, pasirodo, mėgsta – erdvi sinagoga buvo sausakimša. Visiems vietos atsisėsti nepakako, net pristačius kėdžių papildomai.
Po skaitymų Joniškio literatų klubas „Audruvė“ įteikė tradicinę Viensparnio angelo nominaciją labiausiai nusipelniusiems savo organizacijos nariams. Šįsyk jais tapo šeima – Angelė ir Vytautas Antanaičiai.
Na, o po kavos, arbatos puodelio nedideliame būrelyje jau susipažinta artimiau. O kaip gi kitaip literatai susipažins, jei ne paskaitydami savo kūrybos?!. Pirmiausia suteikta garbė prisistatyti skuodiškiams. Tad, įteikę simbolinį naminės duonos kepalą, kuriuo pasirūpino Robertas, ir dovanėlę, „nojiečiai“ paskaitė po porą eilėraščių. Žinoma, ne tik lietuvių, bet ir žemaičių kalba. Tiesa, jų vadovė, kaip paprastai išvykose, kūrybos neskaitė, o gana išsamiai pristatė savo vadovaujamą organizaciją, papasakojo, kokiais talentais apdovanoti jos nariai.
Po skuodiškių eilė atėjo atvykusiems iš Šiaulių bei vietos literatams joniškiečiams. Aišku, kiek apmaudoka, jog, kaip sakoma, labai spaudė laikas... Užtat skubėta ne kur kitur, o į išties įspūdingą renginį – Baltąją vakarienę. Tai – vienas iš tą savaitgalį, kai skuodiškiai lankėsi Joniškyje, vykusios šio miesto šventės renginių. O ypatingas jis tuo, kad per visą gatvę, beje, besivadinančią Žemaičių, nusidriekė baltai užtiesti stalai, prie kurių puotavo baltai bei retro stiliumi pasidabinę joniškiečiai. Kaip tikroje puotoje, skambėjo ir muzika. Ne bet kokia, o lietuvių estrados aukso fondas!.. Tad, nors savo apranga skuodiškiai ir labai išsiskyrė iš puotos dalyvių, niekas jų besmalsaujančių ar net neatsispyrusių progai pašokti iš ten nevarė – spėta pajusti, ką reiškia baltai puotauti.
Kaip žinia, tam, kad draugystė tęstųsi, būtina ją abipusiai palaikyti – vis susitikti. Tad netrukus, kaip patys prisipažino, keliauti labai mėgstančius savo naujuosius draugus joniškiečius skuodiškiai literatai pakvies į svečius. Tiksliau, į netradicinį renginį.
 
Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė
Nuotraukos Augenijaus ZABIČIO

Nuotraukų galerija