mobili versija | standartinė versija
main-image

Nors garso neliko, vakaras pavyko

Rugpjūčio 17-osios vakarą grupelė Skuodo literatų klubo „Nojus“ narių buvo nuvykusi į Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ renginį „Skaitau Lietuvai...“. Deja, gerus jo organizatorių norus sugadino netikėtai pavedusi įgarsinimo aparatūra.

Tąsyk Skuodo literatų klubui atstovavo jo vadovė, šių eilučių autorė Dalia Zabitienė, Danutė Lekniuvienė, Joana Pajauskienė ir Adelė Mosteikienė. Trys pastarosios paskaitė savo kūrybos. Jų pavyzdžiu pasekė ir be jokių ketinimų atvykęs, bet renginio organizatorės bei vedėjos – Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ vadovės Adelės Daukantaitės – labai prašomas Pranis Žvinklys.
Deja, kartais geri norai dėl nenumatytų aplinkybių nueina perniek. Kadangi renginiui parinkta vieta ypač triukšmingoje Plungės senamiesčio aikštėje, kur ne tik šniokščia fontanas, bet ir pro šalį nuolat zuja įvairus transportas, buvo reikalinga labai geros kokybės įgarsinimo aparatūra. Tad, pastarajai atsisakius tarnauti, girdėti buvo galima tik labai retą skaičiusįjį savo kūrybą. O skaityti be plungiškių bei skuodiškių buvo susirinkę literatai iš Rietavo, Šiaulių, Klaipėdos, Mažeikių bei kitur.
Muzikavo tą vakarą plungiškiai Emilis Radvilavičius bei Diana Paulauskienė. Mažeikiškė bardė Vilija Imbrienė dainuoti be mikrofono atsisakė.
Bet, nežiūrint jokių nesklandumų, vakaras tapo įsimintinas ne tik geru oru, bet ir gera draugija. O juk kiekvieno miesto literatų grupė ir dovanų (rėmėjai – Plungės rajono savivaldybė, knygynas-kavinė „ExLibris“ bei dizaino studija „Kontrus“) bei „Vingiorykštės“ vardines padėkas gavo. Tad ko daugiau norėti?!.
Tik nei kavos, nei arbatos atsigerti tuo laiku, kai baigėsi susiėjimas, Plungės senamiesčio centre esančiose kavinėse nebebuvo galima – užsidarė. Bet ir tai išėjo tik į gera – apsilankyta „Rančoje“, kur savaitgaliais esama gyvos muzikos. Tad ar bereikia šauniau?!.
 
Dalia ZABITIENĖ
Literatų klubo „Nojus“ prezidentė
 
Nuotraukos Augenijaus ZABIČIO

Nuotraukų galerija