mobili versija | standartinė versija
main-image

Į Tauragę – palydėti saulės

Rugpjūčio 29 d. Skuodo literatų klubo „Nojus“ atstovai dalyvavo Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ inicijuotame bei suorganizuotame renginyje „Saulėlydžio posmai“, į kurį gausiais susirinko ir kūrėjai, ir poetinio žodžio mylėtojai. Skuodiškiai iš visų išsiskyrė, kalbėdami bei skaitydami tarmiškai.

Skuodo literatų klubo „Nojus“ bičiulystė su Tauragės literatų kubu „Žingsniai“ užsimezgė dar praėjusių metų pavasarį – tauragiškiai, vadovaujami Eugenijaus Šalčio, „nojiečius“ pakvietė į savo tradicinį respublikinį renginį „Apkabinu eilėraštį kaip draugą“. Tada skuodiškiams atstovavo šešetas literatų: Birutė Strakšytė, Danutė Lekniuvienė, Napoleonas Reimontas, Irena Gudaitienė, Ona Budrienė ir Elena Janušaitienė. Kai į tą patį renginį Skuodo literatų klubo nariai pakviesti šių metų pavasarį, klubo vadovės, t. y. šių eilučių autorės, lydima išvyko jau kita delegacija: Genutė Kaunienė, Adelė Zubienė bei Adelė Mosteikienė. Tad, laikantis taisyklės, jog galimybę išvykti už rajono ribų savęs parodyti ir kitų pažiūrėti bei su bičiuliais iš vieno ar kito klubo pabendrauti turi turėti visi „Nojaus“ nariai, rugpjūčio 29-ąją į vakarą „Saulėlydžio posmai“ su vadove išvyko Bronė Diekontienė, Staselė Jurgilevičienė ir Robertas Ramonas.
Nors restorano „Banga“, esančio ant Jūros upės kranto, terasoje tą vakarą buvo susirinkę ne tik tauragiškiai literatai, bet ir jų pakviesti svečiai iš Raseinių, Šilalės, Šilutės, Kelmės, Telšių, Šiaulių, Kėdainių, Skaudvilės, skuodiškiai išsiskyrė iš visų. Mat ir Bronė Diekontienė, ir Staselė Jurgilevičienė paskaitė žemaitiškos kūrybos. Ne kitaip, o gimtąja žemaičių kalba, visi klubo nariai ir pristatyti. Na, o kadangi dar prieš skuodiškių pasirodymą užsimezgė polemika apie vyrų ir moterų santykius, prasidėjusi vienos šilališkės eilėraščiu apie Donžuaną, neiškentė savo poetinio žodžio netaręs ir dažnai “nojiečius“ už rajono ribų vežantis Pranis Žvinklys.
Skuodiškiai atvežė dovanų vyriausiai Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ narei Onai Butkevičienei, kuriai sausį sukaks jau 96-eri. Ši, anot klubo vadovo Eugenijaus Šalčio, „unarava“, valdinga, energinga, aiškaus proto, guvi, norinti būti labai savarankiška ir t. t. moteris, vis dar kurią, leidžia knygas ir deklamuoja atmintinai. Netrukus turėtų būti jos naujos knygos pristatymas, į kurį tauragiškiai sakė mielai pakviesią ir bičiulius skuodiškius.
Kaip ir turėjo būti pagal scenarijų, besiklausant eilėraščių, Vilmos Krasauskaitės bei skaudviliškių literatų dainų, sulaukta saulės laidos. Ji įstabioje vietoje buvo išties įspūdinga. Na, o po to susiburta prie gausaus vaišių stalo. Ne tik pasistiprinti, bet ir artimiau susipažinti, pabendrauti. Kai pastaruoju laiku itin populiarios pirktinės vaišės – visokie pyragai, saldainiai, kiti saldėsiai, ypač gardu buvo ir kai kuriems net vaikystę priminė vadinamieji vafliniai blynai, kurių prikepė pats literatų klubo „Žingsniai“ vadovas Eugenijus, su kito tos pačios organizacijos nario išvirta obuoliene, vadinama „marmaliuode“.
 
Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė
 
Nuotraukos Augenijaus ZABIČIO

Nuotraukų galerija