mobili versija | standartinė versija
main-image

Kartais senatvės galima pavydėti

Rugsėjo 26 d. grupė Skuodo literatų klubo „Nojus“ narių buvo nuvykusi į Tauragę, kur dalyvavo vyriausios šio miesto literatų klubo „Žingsniai“ narės knygos pristatyme bei apsilankė pilimi vadinamame muziejuje.
Tuo, kad bičiuliai skuodiškiai išties turiningai praleistų lietingos ir gąsdinančiai vėjuotos dienos popietę, pasirūpino jų bičiulis – Tauragės literatų klubo „Žingsniai“, su kuriuo skuodiškių „Nojus“ užmezgė tamprius draugystės ryšius bei nuolat bendrauja, vadovas Eugenijus Šaltis. Tad, vos atvykusius į Tauragę prie jos pilies, arba šio karšto muziejaus, pasitiko ne tik pats Eugenijus, bet ir aukštas pareigas Tauragės apskrities kultūros sferoje užimantis darbuotojas su simpatiška gide Veronika. Pastaroji, išgirdusi skuodiškių žemaitišką šneką, ir pati prabilo savo gimtąja kalba, nes, pasirodo, yra kilusi iš Rietavo. „Nojiečių“ delegacija – klubo vadovė Dalia Zabitienė bei Aldona Mončienė, Joana Pajauskienė ir Genutė Kaunienė su Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos darbuotoju Giedriumi Lekstučiu apžiūrėjo su valstybingumo 100-metį švenčiančios Lietuvos istorija susijusią muziejaus ekspoziciją; pamatė nepaprastai iškalbią ne tik šalyje, bet ir už jos ribų žinomo fotomenininko Romualdo Požerskio fotografijos parodą, kurioje užfiksuoti Bangladešo kasdienybės vaizdai... Išbandė edukacinę pramogą savaip suformuoti gamtovaizdį, arba, populiariai sakant, perkurti pasaulį... Nors bene daugiausiai įspūdžių paliko kelionė... dviračiu po įžymiausias Tauragės vietas, lankytinus objektus. Kadangi iš tiesų važiuoti niekur nereikėjo – tiktai, užsėdus ant dviračio, minti jo pedalus, kad ekrane nesustotų vienas kitą keisti gražiausi Tauragės vaizdai. Tam „žygiui“ ryžosi Joana, suteikusi galimybę Tauragės įžymybes pamatyti visoms savo bičiulėms.
Na, o iš muziejaus jau skubėta į Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešąją biblioteką, kurioje tądien susirinkta į vyriausios Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ narės – greitai 96-erių metų sukaktį švęsiančios – Onos Butkevičienės ketvirtosios knygos „Per ilgą, ilgą kelią“ pristatymą.
Renginyje eilėraščių iš naujosios knygos paskaitė aktorė ir režisierė Genovaitė Urmonaitė, dainų ir muzikos kūrinių dovanojo ansamblis „Tango plius“. Na, o nuoširdžių žodžių, gėlių bei dovanų tą vakarą knygos autorei negailėjo nei bičiuliai tauragiškiai, nei atvykusieji iš toliau. Ir visi stebėjosi neatsistebėjo, žavėjosi neatsižavėjo jos aštriu protu, energija (vienintelė problema – jog sunkokai vaikšto... Nors, pasiramsčiuodama lazdele ar padedama vaikštynės, apsilanko daugybėje renginių)... Abejojo, ar tikrai jai tiek metų, kiek nurodyta pase... Ir norėjo bent trumpam prisiglausti – pasikrauti gerosios energijos. Juk itin retas gali pasigirti tokio amžiaus dar kuriąs bei leidžiąs knygas!.. Ir kažin, ar tarp Lietuvos rekordininkų užregistruotas vyresnis autorius... Tuo labiau, jog toji knyga, į kurios pristatymą susirinkta, dar ne paskutinė – Ona Butkevičienė teigė jau baigianti ir penktąją. Tad, kaip iki šiol, tereikia tik geranoriškos Tauragės rajono savivaldybės paramos, ir garbaus amžiaus autorės bibliografija pasipildys dar vienu leidiniu. Nors, siekiant, kad atsirastų knyga „Per ilgą, ilgą kelią“, neapsieita ir be geradarių savanorių pagalbos: viena surinko rankraščius kompiuteriu, kita – sumaketavo, knygos viršelį sukūrė... O minėtas literatų klubo „Žingsniai“ vadovas E. Šaltis projektą paramai gauti parašė, leidybos procesu pasirūpino. Visiems jiems padėkota, įteikiant po naująją knygą.
O bene labiausiai Lauksargių globos namuose gyvenanti ir griežtą tenykštę tvarką ne itin mėgstanti vakaro kaltininkė O. Butkevičienė visus susirinkusiuosius nustebino, panorusi, jog renginio dalyviai minėtos globos įstaigos patiektas vaišes užgertų jos pačios padarytu vynu. Kadangi Tauragėje tokių įsakymų, kaip mūsų rajone, kurie draudžia kultūros įstaigose po renginių pakelti vyno taurę, nėra, visi (net ir Savivaldybės darbuotojai) mielai paragavo išties gardaus vyno ir pagyrė vyndarę. O pastaroji atskleidė paslaptį, jog pas žmones, kurie netoli globos namų gyvena, ir šuniuką laikanti, ir vyno padariusi. Mat ten po kokius tris kartus per dieną nueinanti. Na, ir guvi ta, anot jos pačios, Onikė iš Lauksargių!.. Tik pavydėti tokios senatvės galima. Bet turbūt  pavydėti ar norėti neužtenka – reikia nusipelnyti. Visu savo gyvenimu.
 
Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė
Nuotraukos Giedriaus LEKSTUČIO

Nuotraukų galerija