mobili versija | standartinė versija
main-image

Iškalbioje Advento tyloje

Gruodžio 12-osios vakarą Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filiale surengtas vakaras „Advento tyloje“. Susirinkta pabandyti atrasti, suvokti, išgirsti ir pajusti ypatingo laiko – Advento – prasmę.


Kaip kasmet tokiu laiku susirinkusiuosius, tiksliau, sukviestuosius, pirmiausia nustebino labai jauki ir kartu nepaprastai puošni aplinka. Be abejo, galima ją bandyti nukopijuoti – langus papuošti karpiniais, uždegti žvakių, „prigaudyti“ angelų, grindis pabarstyti nešaltu ir netirpstančiu „sniegu“... Tačiau tai ir tebus viso labo tiktai kopija. Konkrečiau kalbant, išorė. Mat tokia sakralumo dvasia, kokia plevena būtent toje aplinkoje vykstančiuose renginiuose, tejuntama tik ten. Nežinia, ar dėl kokio sunkiai atspėjamo šios vietos išskirtinumo, ar tiesiog dėl čia dirbančios vyresniosios bibliotekininkės Silvijos Puškorienės bei jos kruopščių bičiulių, kiekvieną savaitę susirenkančių pasimokyti rankdarbių, išmonės ir geranoriškumo.
Paprastai renginiai organizuojami kartu su tame pačiame pastate įsikūrusia Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokykla bei Skuodo dekanato šeimos centru. Tad keletą pastarųjų metų adventinis pavakarojimas neįsivaizduojamas be šįsyk jį bendra malda pradėjusio kunigo Justino Palubinsko.
Atrodo, kaip ir nieko ypatingo – vieni atėjusieji prisiminimais iš vaikystės ar tiesiog mintimis apie Adventą pasidalijo, antri (Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokyklos mokiniai – NVŠ būrelio „Jaunųjų žurnalistų klubas“ nariai, vadovaujami mokytojos Vilijos Vaserytės-Vyšniauskienės, ji pati su dukrele Alvile bei Skuodo literatų klubo „Nojus“ narės) savo arba kitų kūrybos paskaitė, Danguolė Nekrošienė giesmių pagrojo bei pagiedojo... Bet štai taip – po kruopelę – nusilipdė turbūt ilgam palikęs įspūdį renginys. Ypač pirmąsyk tokiame dalyvavusioms „nojietiems“ Aldonai Mončienei, Bronei Diekontienei ir Danutei Lekniuvienei. O įvairiuose renginiuose čia buvusi Adelė Zubienė šį kartą ne tik minėtam klubui, bet ir Skuodo dekanato šeimos centrui atstovavo. Kaip dėkingumo už ilgametę tvirtą bičiulystę su „Nojaus“ literatais ženklą tos organizacijos vadovė, šių eilučių autorė dovanų Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filialui atnešė klubo narių kūrybos rinktinę „Pradžioje buvo žodis...“, savo pavadinimu ir praplečiančią, ir kartu sukonkretinančią Advento prasmę. Na, o pavakarojimo iniciatorė bei organizatorė S. Puškorienė, kaip visada, po mielą nedidukę dovanėlę turėjo kiekvienam atėjusiajam.
Renginiai senamiesčio bibliotekoje ypatingi dar ir tuo, jog čia ateinama su atžalomis, tad paprastai niekada netrūksta vaikų. O jiems parūpinama kokių nors įdomių veiklų pasiūlanti „auklė“. Šįsyk jos pareigas teko eiti ne per seniausiai Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje pradėjusiai dirbti Vaidai Žvinklei.
Pabuvęs tokiame renginyje, pajunti, jog Adventas – labai sakralus laikas. Tai liudijimas, kurio, paskendę kasdienybės darbuose, rūpesčiuose, o neretai – ir niekinguose mažmožiuose, negebame išgirsti. Nors jis slypi kiekviename iš mūsų – tereikia tik įsiklausyti.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė
Nuotraukos autorės ir Danutės LEKNIUVIENĖS

Nuotraukų galerija