mobili versija | standartinė versija
main-image

Du pasauliai

Nors teigiama, jog kiekvienas esame savo laimės kalvis, realybė įrodo, kad taip nėra. Negi, jei iš tikrųjų būtume, norėtume išgyventi brangių artimųjų netektis?.. Ypač, jeigu jos iš pasalų kerta tada, kai pašauktųjų Anapus gyvenimo saulė dar aukštai. Tad nė nenorėdamas patiki, jog yra Aukščiausias. Ir visa, ką gali, – tik susitaikyti su tuo, kas vyksta... Arba maištauti.


Na, o apsispręsti, kaip elgtis, kartais padeda ir eilėraščiai. Arba netgi eilėraščiai. Kadangi skuodiškė Bronislava Paulauskienė sako kūryboje padariusi labai ilgą pertrauką, dabar nežinia, dėl ko: ar kadaise liovėsi rašyti, nes perskaitė tas, kuriam nereikėjo... Ar neseniai ėmėsi ir vėl, nes liko viena. Bet, kaip konstatuoja pati, vienatvė – ne fizinė, o dvasinė būsena. Tad, jeigu nesijauti vienišas, vadinasi, ir nesi. Kadangi visų svarbiausia surasti save. Tiksliau, pažinti tą pasaulį, kuris yra tavyje, o ne aplinkui. Matyt, daugiau nei ketvertą dešimtmečių pragyvenus Vilniuje, gimtinėn būtent to pasaulio ieškoti ir grįžta...
Skuodo literatų klubui „Nojus“ B. Paulauskienės įsiliejimas į jo narių gretas, kuris oficialiai įvyko sausio 30-ąją, – ypatingas įvykis. Juk tai, kad šioje organizacijoje yra bičiulių, draugų, – tikrų tikriausia tiesa, bet kad būtų artimų giminių... O Bronislava – Genutės Kaunienės sesuo. Tad, jeigu pastarosios kūryba „Mūsų žodyje“ spausdinta ne kartą, pats laikas publikuoti ir sesės.

Dalia ZABITIENĖ  
Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė
Nuotrauka autorės

Nuotraukų galerija