mobili versija | standartinė versija
main-image

Vienas iš prizų steigėjų – literatų klubas

Kovo 29-ąją, Skuodo Bartuvos progimnazijoje įvyko tradicinis rajono mokinių perskaitytų knygų pristatymo šventė-konkursas, kaip ir kasmet, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai. Vienai iš nugalėtojų prizą įsteigė Skuodo literatų klubas „Nojus“.


Tradicinis konkursas rengiamas (organizatoriai – Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius su mokyklų bibliotekininkų metodiniu būreliu) rotacijos principu, t. y kasmet vis kitoje rajono mokymo įstaigoje. Kadangi šiemet įvyko Skuodo Bartuvos progimnazijoje, renginį ir pradėjo, ir užbaigė šios mokyklos direktoriaus pavaduotoja Dzintra Atminienė. Nors sveikinimo žodį tarė ir direktorius Virginijus Jokšas, susirinkusiuosius pasveikinęs ne tik su švente-konkursu, bet ir su Lietuvos įstojimo į NATO diena. Paskui žemaitiškomis liaudies dainomis visus pasveikino progimnazijos auklėtinė Gabija Butkutė, kovo 24-ąją dalyvavusi Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ zoniniame ture Telšiuose.
Kaip visada, perskaitytų knygų pristatymo konkurso dalyviai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes: 1–4, 5–8 ir 9–12 klasių mokinių. Šįsyk pirmoje varžėsi 8 pristatymai, antroje – 3, paskutinėje – tiktai 2. (2017 m. atitinkamai buvo 5, 3 ir 6, pernai – 5, 3, 5.) Tai Skuodo P. Žadeikio, Mosėdžio ir Ylakių gimnazijų, Bartuvos progimnazijos, Aleksandrijos ir Barstyčių pagrindinių mokyklų mokiniai. Tad, kaip įprasta, nebuvo lenkimiškių. Deja, šiemet nedalyvavo nė Skuodo amatų ir paslaugų mokyklos auklėtiniai.
Vertinimo komisija narių skaičiumi šįsyk buvo mažesnė nei ankstesniais metais – tik iš 3-ijų narių, kai anksčiau būdavo 5. Kaip įprasta, jai pirmininkavo šių eilučių autorė – filologijos magistrė, literatūrologė, Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė Dalia Zabitienė, o jai vertinti padėjo Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Jasienė bei Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Stanislava Minelgienė.
1–4 klasių mokinių grupėje „Metų skaitytojais“ pripažinti Skuodo Bartuvos progimnazijos 2 a klasės mokiniai: Arijus Jablonskis, Enrika Mineikytė, Eva Bučmytė, Agnė Butavičiūtė, Liucija Daugintytė, Estrėja Marija Matevičiūtė, Vijus Žygus, Gabija Pargaliauskaitė, Skaistė Litvinaitė, Eglė Andriekutė, Augustas Mažrimas, Eigardas Simutis, Evelina Zukaitė ir Gytė Draukšaitė. Juos paruošė mokytoja Vaida Litvinienė. Šis kolektyvas pristatė Violetos Palčinskaitė „Eilėraščius iš namų“. Nugalėtojams prizą įsteigė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius.
Iš 5–8 klasių mokinių geriausia pripažinta Rūtos Šepetys knygą „Tarp pilkų debesų“ pristačiusi Ylakių gimnazijos 8 a klasės mokinė Ugnė Genčaitė, paruošta mokytojos Astos Gūžienės. Prizą įsteigė Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.
Na, o iš vyriausių – 9–12 klasių mokinių – grupės „Metų skaitytojos titulą“ pelnė Mosėdžio gimnazijos 1A klasės mokinė Deimantė Šakalytė, pristačiusi Dianos Lessalu „Žaidimą su tikrove“. Gimnazistę paruošė mokytoja Laima Kaupienė. Prizą įsteigė Skuodo literatų klubas „Nojus“.
Nors gali atrodyti, jog, kai pristatymų tik 2, lengviau išrinkti geriausią, toli gražu taip nėra. Tad šiemet vertinimo komisija bene daugiausiai diskutavo, kam skirti „Metų skaitytojo“ titulą vyriausių konkurso dalyvių grupėje. Kadangi nuspręsti, kas geriau: vieno žmogaus pasakojimas apie knygą ar grupės spektaklis, tikrai nėra paprasta. Juk, jeigu vienam pristatyti kūrinį, neprisidengiant, kaip sakoma, jokiais spec. efektais, – išties didelis krūvis, pastatyti mini spektaklį su grupe – ne mažesnis. Tad be „Metų skaitytojų“ titulų dar įteikta ir specialių nominacijų.
Už originaliausią skaitymą jauniausių mokinių grupėje Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja S. Minelgienė padėkos raštą įteikė Mosėdžio gimnazijos antrokui, toli už rajono ribų žinomam pasakoriui Airidui Lazdauskui. Jo mokytoja – Jūratė Jonušienė. Skuodo rajono mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis, tradiciškai įsteigiantis nominaciją gausiausiai šventės-konkurso kompanijai, šįsyk įteikė du prizus: minėtiems Bartuvos progimnazijos antrokams ir nei skaičiumi, nei knygos pristatymu nenusileidusiems Ylakių gimnazijos 3 a klasės mokiniams: Godai Intei, Emai Jonauskaitei, Ignui Jonauskiui, Martynui Jonauskiui, Gedui Kaniavai, Aivarui Kleponiui, Laurynui Malūkui, Urtei Momkevičiūtei, Kornelijai Norvaišaitei, Samantai Piečiūtei, Laurai Serapinaitei, Aurelijai Šalčiūtei, Aleksui Vingoradui bei Austėjai Žvinklytei. Tai mokytojos Dianos Kristutienės auklėtiniai. Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Aldona Jasienė pridėjo dar ir žaidimą. Asmeninis vertinimo komisijos pirmininkės prizas įteiktas originalumu nustebinusiems Skuodo P. Žadeikio gimnazijos II a klasės mokiniams, paruoštiems mokytojos Laimutės Ronkaitienės: Deimenai Kringelytei, Karolinai Kirsenkaitei, Kotrynai Žemaitytei, Simui Kazenkovui, Skirmantui Daniui, Dovydui Meškiui, Kasparui Matulevičiui, Nojui Jakučinskui ir Domantui Mažrimui.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė
Nuotrauka iš autorės archyvo