mobili versija | standartinė versija
main-image

Literatų klubas

Literatų klubas
   

Skuodo literatų klubo „Nojus“ nariai

 


1.      Aldona Anužienė
2.      Romalda Bridikienė
3.      Ona Budrienė
4.      Bronė Diekontienė
5.      Emilija Jablonskienė
6.      Elena Janušaitienė
7.      Staselė Jurgilevičienė
8.      Genutė Kaunienė
9.      Danutė Lekniuvienė
10.    Aldona Mončienė
11.    Adelė Mosteikienė
12.    Joana Pajauskienė
13.    Bronislava Paulauskienė
14.    Danguolė Pauliuvienė
15.    Rimantas Piekus
16.    Robertas Ramonas
17.    Napoleonas Reimontas
18.    Leonas Rimeikis
19.    Rita Rupeikienė
20.    Adelė Semenavičienė
21.    Birutė Sruogienė
22.    Adelė Viskontienė
23.    Dalia Zabitienė
24.    Augenijus Zabitis
25.    Adelė Zubienė

 

Klubo prezidentė – Dalia Zabitienė; tel.: 8 611 07 219,

8 699 21 525; el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. .


 

         

 

                              


         

 

        IMG 3685   


Skuodo literatų klubas buvo įkurtas 2001- ais metais, pavasarį prie Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos. Klubo pirmininke tapo bibliotekininkė Simona Matulevičiūtė. Oficialiai klubas įregistruotas tų pačių metų spalio 25 d. Jis turi „Nojaus“ vardą, bet registracijos pažymėjime šis vardas neminimas. Nuo 2006 metų literatų klubui vadovauja Lenkimų filialo vyr. bibliotekininkė Gražina Daukantienė.

        Pagrindinis klubo tikslas – telkti Skuodo krašto literatus bendrai veiklai, kurti, išsaugoti ir puoselėti Skuodo krašto literatūrines tradicijas. Šiandien klubas vienija 18 narių, iš kurių vyriausiam – 80 metų. Klubas didžiuojasi garbės nariu, poetu Stasiu Jonausku. Šiais metais literatai jau švęs savo veiklos dešimtmetį. Per visus tuos metus literatų klubas glaudžiai bendradarbiauja su Skuodo savivaldybės viešąja biblioteka. Bibliotekos administracijos patalpose įsikūrusi klubo būstinė, organizuojami bendri renginiai – knygų pristatymai, popietės, susitikimai.
Be Skuodo literatų veiklos neapsieina tradicinės poezijos pavasarių šventės, kurios eilę metų vyksta tose pačiose rajono vietovėse – Gėsaluose, Mosėdyje, Lenkimuose. Tris metus iš eilės literatų klubas dalyvavo projektinėje veikloje, kurią dalinai finansavo Skuodo rajono savivaldybės administracija. To dėka, sėkmingai įgyvendinti trys projektai: „Rudens poezijos skaitymai“, „Rudens poezijos skaitymai-2“ ir „Rudens poezijos skaitymai-3“, rajono visuomenei dovanoję ne vieną prasmingą renginį. Klubo nariai bendrauja ne tik renginių metu, bet ir kai kurių švenčių, ar jubiliejų proga, nes plunksnos draugai siekia pabūti su bendraminčiais ir neoficialioje aplinkoje, pažymint pvz. Advento laukimą, Valentino dieną, minint ir savo didesnę gyvenimo šventę. Esant galimybei, išvykstama susitikti ir su kitų rajonų literatais, dalyvaujama kitų rajonų organizuojamuose renginiuose, pvz. Šilutėje, Telšiuose, Gargžduose, Juodupėnuose (Kretingos raj.). Klubo renginiuose lankėsi Kretingos, Gargždų literatai.
       Ne vienas literatų klubo narys su bibliotekos ar kitų rėmėjų pagalba yra išleidęs ir savo autorines knygutes: Gražina Daukantienė „Rudenės laimės pėdsakais“, Romalda Bridikienė „Neišdainuotos dainos“, Leonas Rimeikis „Gimtoji parapija Lenkimai“, „Toli nuo Tėvynės“. Įdomią, tarsi dviejų autorių knygą išleido klubo narys, Mosėdžio seniūnijos seniūnas Augenijus Zabitis (kai rašo literatūrine kalba) ir Žvinklys Pranis (kai rašo žemaičių tarme) – „Tau ir man“(Zabitis), „Gėismės apie gėvenėma ė meilė“ (Žvinklys). Taip pat išleistos trys Skuodo rajono literatų kūrybos rinktinės – „Pavasario vėjas“, „Langas“ ir „So meilė tievėške“. Dauguma klubo narių rašo ir gimtąja, žemaitiška tarme, tad pastarojoje rinktinėje irgi talpinama jų kūryba. Šiais metais, kurie klubui yra jubiliejiniai, tikimasi išleisti ir trečiąją, tik literatų klubo narių kūrybos rinktinę, juolab, kad Skuodo viešoji biblioteka ir literatų klubas parengė ir laimėjo naują projektą „Dešimtmečio kūrybos pynė“, kurį taip pat dalinai finansuos Skuodo rajono savivaldybės administracija. Šio projekto dėka atokiose mūsų rajono vietovėse ir pačiame Skuode literatai dar kartą pristatys savo veiklą visuomenei, dalyvaus rudeniniuose skaitymuose, kad pasakytų visiems: MES ESAME ir norime būti reikalingi toliau savo rajonui, jo žmonėms, propaguodami kūrybinį žodį, dalindamiesi savo mintimis ir vidine šiluma. Tokia yra šiandieninė klubo veikla.
Kūryba – tai žmogaus sielos gelmėse lyg vandenyne pasislėpusi kriauklelė, kuri žavi ne prabanga, ne išoriniu spindesiu, bet nematomu švytėjimu. Paliesti to švytėjimo žmonės tampa geresni, jautresni, laisvesni. Tik nepraraskime to švytėjimo, dalinkimės juo su aplinkiniais, TAD, mieli bendraminčiai, kviečiame prisijungti prie mūsų – mielai priimsime į savo būrį rašančius, gražiai skaitančius, muzikuojančius, mylinčius gimtąją kalbą, poeziją ir norinčius šį pasaulį matyti daug dvasingesnį ir jaukesnį.


Buvusi klubo pirmininkė Gražina Daukantienė.