mobili versija | standartinė versija
main-image

Renginio geografija plečiasi

Liepos 6-ąją naujam gyvenimui prikeltame Kivylių dvare jau septintą kartą įvyko popietė „Muzika ir poezija sušildo sielą“. Privačiomis iniciatyvomis organizuojamo renginio geografija šiemet jau pasiekė ir Aukštaitiją – atvyko svečių iš Kėdainių. Bet pirmą kartą sulaukta ne tik jų – ir mūsų rajono valdžios.


    Jeigu Palangos literatų klubą „Takai per kopas“, vadovaujamą kraštiečio Vytauto Lukšo (beje, šiemet atsivežtos ir 3 šios organizacijos programoje dalyvavusios šokėjos, kurių pasirodymas, žinant, jog vienai teko patirti insultą, kitai – sunkią aneurizmos komplikaciją, – tikrų tikriausias stebuklas), ar Klaipėdos regiono neįgaliųjų meninės raiškos ir sveikos gyvensenos asociaciją „Trijų mūzų blyksniai“, kurios vadovai – Gina bei Jonas Tiškai, šiame renginyje jau galima laikyti namiškiais, Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos literatų būrelio „Likimo palėpėje“ kaimo kapela svečiavosi pirmą kartą. Tad nenuostabu, jog šis 13-os narių kolektyvas, kuriame, beje, esama vienos mūsų kraštietės, kilusios iš žinomos Jonušų giminės, ir koncertavo net pusantros valandos. Skuodo literatų klubo „Nojus“ narės Ona Budrienė, Adelė Zubienė, Bronė Diekontienė, Genutė Kaunienė, Aldona Mončienė, Staselė Jurgilevičienė, Bronislava Paulauskienė bei Adelė Viskontienė, kaip šiai organizacijai tame renginyje ir įprasta, paskaitė savo kūrybos. Napoleonas Reimontas padainavo autorinių dainų. O Danutė Lekniuvienė, beje, kaip ir O. Budrienė, turėjusi specialiai Kivylių dvaro šeimininkams skirtą eilėraštį, susirinkusiesiems leido pasidžiaugti rajoną jau bebaigiančia apkeliauti fotografijos paroda. Bet, aišku, minėta organizacija, kaip ir pridera, savo skaitymus pradėjo nuo svetingų dvaro šeimininkų – Liudos bei Juozo Vyšniauskų – pasveikinimo: pirmajai kaip didžiulės pagarbos ženklas įteikta karališkoji lelija, o antrajam – simbolinė ugnelė, linkint niekada nepristigti vidinės šviesos. Juk tik stebėtis galima, kad privačiomis iniciatyvomis, padedant Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Aleksandrijos filialui (bibliotekininkei Aušrai Gadeikienei) bei aktyviai visuomenininkei Irmai Reichert, jau septintą kartą surengtas toks turtingas dalyvių renginys. Gaila tik, jog, kaip paprastai, toli gražu ne visi sulaukė 21 val., kai kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedota „Tautiška giesmė“, – pakilę nuo suneštinių vaišių stalo, namo išskubėjo ir palangiškiai, ir kretingiškiai su klaipėdiškiais, ir atvykusieji iš Kėdainių.
    Nors štai rajono meras Petras Pušinskas su žmona Jovita atvykti į net penketą valandų trunkantį renginį, tradiciškai pasibaigiantį Lietuvos valstybės himno prie laužo giedojimu, teikėsi pirmą kartą. Ir organizatoriai, pagaliau sulaukę rajono valdžios dėmesio, pasijuto išties pagerbti.
    Apskritai tradicinis susiėjimas Kivylių dvare, kurio nuolatiniai dalyviai (kaip, pavyzdžiui, Skuodo literatų klubo „Nojus“ nariai) kasmet pradeda laukti jau iškart po Naujųjų, toks ypatingas, kad apie jį papasakoti nebuvusiam labai sunku – tiesiog reikia atvykti tuo įsitikinti. Juk net ir pati dvaro šeimininkė Liuda Vyšniauskienė konstatuoja čia esant tokią gerą aurą, kad, net ir labai pavargus po preciziškai tvarkomos aplinkos priežiūros darbų, namo į miestą nesinori. Įdomu, tai buvusių dvaro šeimininkų – Kaunackių – ar dabartinių – Vyšniauskų – nuopelnas?

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė

Nuotraukos Danutės LEKNIUVIENĖS

Nuotraukų galerija