mobili versija | standartinė versija
main-image

Sveikinimai Bronislavai!..

Liepos 21 d. Skuodo literatų klubo „Nojus“ narių delegacija dalyvavo Bukantėje, Žemaitės memorialiniame muziejuje, įvykusiame Žemaičių festivalyje. Jame surengtame ekspromto konkurse skuodiškė Bronislava Paulauskienė užėmė trečią vietą.


Nors Bronislava Paulauskienė kilusi iš mūsų rajono ir dabar čia gyvena, likimas lėmė daugiau nei 40 metų praleisti Vilniuje. Tad, šių metų pradžioje įstojusi į Skuodo literatų klubą „Nojus“, ji ne tik žemaitiškai nerašė, bet ir nekalbėjo.
O štai Bukantėje įvykusiam Žemaičių festivaliui specialiai parašė žemaitišką eilėraštį, kad turėtų ką paskaityti. Ir, paskelbus ekspromto konkursą, kai reikėjo ten pat parašyti nurodytos apimties eilėraštį su tam tikrais žemaitiškais žodžiais, ji su tokiu ūpu ėmėsi šios užduoties, kad pateko tarp prizininkų – užėmė trečią vietą. O renginyje bei minėtame konkurse dalyvavo literatai iš visos Žemaitijos. Iš mūsų rajono be Bronislavos buvo nuvykusios „nojietės“ Staselė Jurgilevičienė ir Danguolė Pauliuvienė bei skuodiškis Pranis Žvinklys.
Tad viso Skuodo literatų klubo „Nojus“ vardu sveikinu B. Paulauskienę ir viliuosi, jog bandymas rašyti žemaitiškai neliks tik bandymu – tarmiškos kūrybos aruodas gausės.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė
Nuotraukos Danguolės PAULIUVIENĖS ir kitų

Nuotraukų galerija