mobili versija | standartinė versija
main-image

Ant Jūros kranto

Užpraėjusio trečiadienio, rugpjūčio 28-osios, vakarą skuodiškiai literatai išsiruošė į Tauragę palydėti saulės. Kadangi jų bičiulių – šio miesto literatų klubo „Žingsniai“ – tradicinis renginys, į kurį buvo pakviesti, vadinasi „Saulėlydžio posmai“.


Kasmet rudeniop, susirinkus ant upės Jūros kranto, poezijos ir muzikos klausomasi tol, kol nusileidžia saulė.
Kadangi Tauragėn paprastai vykstama du kartus per metus: pavasarį ir rudeniui artėjant, ten nebuvusių „nojiečių“ beliko nedaug. Nors vis dėlto dar liko... Šį kartą, lydimos klubo vadovės, savo kūrybos paskaityti nuvyko Aldona Mončienė, Adelė Viskontienė bei Adelė Semenavičienė. Na, o kad pastarosios eilėraštis, kurį bemat užsinorėjo turėti viena tauragiškė literatė, visų susirinkusiųjų nesugraudintų iki ašarų, pakelti nuotaiką sutiko šio klubo „legionierius“, visada stropiai einantis vairuotojo pareigas, Pranis Žvinklys. Aišku, kaip visada, skuodiškių delegacija išsiskyrė ne tik kalbėdama, bet ir skaitydama žemaitiškai. Nors štai A. Viskontienė visus susirinkusiuosius nustebino, paskaičiusi kūrybos latviškai.
O skaitančiųjų tą šiltą vakarą buvo gyva galybė!.. Be vietos literatų klubo „Žingsniai“ narių, kurių balsus galima išgirsti, klausantis su Tauragės radijo pagalba pagal projektą ką tik išleistos kompaktinės plokštelės „Saulėlydžio posmai“, savo kūrybos paskaitė svečiai iš Skaudvilės, Kėdainių, Telšių, Kelmės, Plungės, Šilutės, Šilalės, Šiaulių, Joniškio, Raseinių bei kitur. Dainavo ansamblis TANGO PLIUS. Beje, būta ir dar vienų sutiktuvių: šilutiškiai Eugenija Jafimova bei Aidas Nausėda pristatė dainų ir eilėraščių kompaktinę plokštelę „Minčių gija“. Tad netrūko nei padėkų, nei sveikinimų, nei palinkėjimų, nei gėlių ar dovanų.
Kai saulė nusileido, renginio organizatorius – Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ vadovas Eugenijus Šaltis – visus dalyvius pakvietė į kavinę „Arfa“, kurioje jau vaišintasi pavasarį. Juk kas gali būti geriau už tradicijas bei jų tęstinumą?!. Tad ir patiekalų šįsyk būta lygiai tokių pat, kaip pavasarį: kugelio bei gardaus troškinio. O kur dar saldėsiai ar vaisiai... Vyriausios Tauragės literatų klubo narės Onos Butkevičienės, skaičiuojančios jau 97-uosius metus, kuriai skuodiškiai paprastai visada nuveža dovanų, darytas vynas?!. Tikra puota. Tad nenuostabu, jog namai pasiekti jau po vidurnakčio. Užtat gerų įspūdžių, teigiamų emocijų – į valias!..

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė
Nuotraukos Augenijaus ZABIČIO

Nuotraukų galerija