mobili versija | standartinė versija
main-image

Pas kaimynus salantiškius

Spalio 18 d. Salantų kultūros centre įvyko tradicinė kūrėjų šventė „Žodžiu, garsu, spalva, forma“, šįsyk skirta Vietovardžių metams. Į ją pakviestas ir Skuodo literatų klubas “Nojus”.


    Kadangi pageidauta 4-ių skaitančių, lydimos jas pristačiusios klubo vadovės, šių eilučių autorės Dalios Zabitienės, nuvyko skuodiškės Aldona Jadvyga Mončienė, Joana Pajauskienė, atėjo salantiškė Adelė Semenavičienė. O joms kompaniją palaikė nuo Salantų kilęs skuodiškis Pranis Žvinklys. Visi jie paskaitė žemaitiškų savo eilių su vietovardžiais. Plungės literatų klubo “Vingiorykštė” pirmininkė Adelė Daukantaitė bei šios organizacijos narė Daiva Rudelytė net konkrečiai apie Salantus buvo parašiusios.
    Šventėje, kurią suriktavo Agnė Iljinienė, parodytas filmukas apie tai, kaip Salantai pasikeitė nuo tų laikų, kai juos vadinta Skilandžiais. Judita Matevičiūtė ir Evaldas Pučkorius dovanojo saksofono ir pianino melodiją. O salantiškis Vaclovas Kaubrys – žemaitiškų savo kūrybos dainų.
    Na, o dovanų iš kitų rajonų atvykusieji renginio dalyviai gavo po firminę geltoną Salantų saulę – čia kepamo itin paklausaus pyrago kepalą.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo “Nojus” vadovė
Nuotraukos Augenijaus ZABIČIO

Nuotraukų galerija