mobili versija | standartinė versija
main-image

Pirmoji viešnagė Kartenoje

Spalio 22 d. Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Kartenos filiale įvyko literatūrinė-muzikinė popietė “Kūryboje suradę gyvenimo prasmę”, kurioje dalyvavo Skuodo literatų klubo “Nojus” nariai.


    “Nojietės” Adelė Zubienė, Genutė Kaunienė, Staselė Jurgilevičienė bei skuodiškis žemaitiškos kūrybos autorius Pranis Žvinklys paskaitė tarmiškų eilių. Lenkimiškis Benediktas Šiumbrys dovanojo smagių liaudiškų muzikos kūrinių. Popietę vedė klubo vadovė, šių eilučių autorė Dalia Zabitienė.
    Kaip sakė Kartenos bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Zinaida Viršilienė, kitų aplinkinių rajonų literatai į vieną ar kitą renginį jau pasikviesti, o štai skuodiškių vis neišdrįsusi. Bet, kai išdrįso, gal nenusivylė?..
    Susirinkusieji išgirdo ne tik žemaitiškos skuodiškių kūrybos, kadangi popietė skirta Žemaitijos metams, bet ir apie veiklas Skuodo rajone žemaičių etniniam identitetui išsaugoti. O lauktuvių gavo ne tik sūrį – ir knygų.
    Nors karteniškiai skolingi tikrai neliko – gardžiai pavaišino ir apdovanojo. Tad norisi tikėtis, jog užsimezgusi bičiulystė nenutrūks – tik stiprės.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė
Nuotraukos Giedriaus LEKSTUČIO

Nuotraukų galerija