mobili versija | standartinė versija
main-image

Geriau vėliau negu niekada, arba Su premija, Leonai!..

Pernai, minint 226-ąias žymaus istoriko, rašytojo, tautosakos rinkėjo bei kalbininko Simono Daukanto gimimo metines, tradiciškai paskirta jo vardo premija. Tačiau šešioliktasis jos laureatas liko nepaskelbtas.


Kas antrus metus Skuodo rajono savivaldybės įteikiamą Simono Daukanto premiją, kuria pagerbiamos savo veikla mūsų rajoną už jo ribų garsinančios asmenybės, pernai paskirta lenkimiškiui literatui, kraštotyrininkui bei muzikantui Leonui Rimeikiui. Nors Lenkimų bendruomenės, pasiūliusios šį kandidatą premijai, apie jį pateiktos medžiagos būta labai jau skurdžios, svarią dalį pridėjo Skuodo literatų klubas „Nojus“. Mat ši organizacija įsitikinusi, jog šiemet 90-metį švęsiantis jos narys, kuris yra ir Skuodo rajono kultūros centro Lenkimų skyriaus kapelos „Armonikieriai“ (vadovė. Lina Gūžienė) muzikantas, seniai vertas šio apdovanojimo. Bet su bet kokiais apdovanojimais taip jau yra: visai nesvarbu, kad vienas ar kitas jų vertas, – norint, jog ir gautų, reikia pateikti kandidatūrą. O šiais laikais netinginčių surinkti bent šiek tiek medžiagos maža...
2017-aisiais už žemaičių etninio identiteto puoselėjimą ir propagavimą, kas daroma per kūrybą (2013 m. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka išleido žemaitiškos kūrybos knygelę „Skaituom žemaitėškā), Skuodo žemaičių draugija jam suteikė „Kiečiausio žemaičio“ titulą.
Kodėl, visai kitaip nei kiti, šešioliktasis Simono Daukanto premijos laureatas liko ne tik nepagerbtas specialiai tam skirtame tradiciniame renginyje, bet ir nepaskelbtas? Aišku, visų kalčiausia jį netikėtai užpuolusi liga, dėl kurios spalio 24-ąją, kai buvo suplanuotas iškilmingas renginys (o jame, patikėtame vesti šių eilučių autorei, turėjo koncertuoti styginių kvartetas, skambėti jaunųjų rajono skaitovų žodis, sveikinimai ir t. t.), jis gulėjo ligoninėje Klaipėdoje, paskui – Skuode... Ir namo grįžo tik prieš Kalėdas. Bet juk po to praėjo jau du mėnesiai – prasidėjo trečias!.. Tiesa, būta sumanymo iškilų žmogų pagerbti per Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – skirtą renginį Lenkimuose... Bet planas neišdegė.
Tad, nepriklausomai nuo to, kiek kurį mėnesį yra renginių, kuriuose dalyvaujama, t. y. susitinkama, vasario 26-ąją į kasmėnesinį susirinkimą suėję Skuodo literatų klubo „Nojus“ nariai nusprendė skolą grąžinti – nesulaukdami žadėtų iškilmių, pagaliau pasveikinti Leoną Rimeikį tapus Simono Daukanto premijos laureatu. Mat šiame klube, kuriame tarpusavio santykiai labiau panešėja į didelės šeimos, paprastai nepraleidžiamos jokios progos pasidžiaugti organizacijos narių pasiekimais, iškiliais jų gyvenimo įvykiais. Na, o jeigu vis dėlto kada nors „nojiečiui“ skolą (nors premija į sąskaitą pervesta dar pernai) nuspręstų grąžinti ir rajono valdžia, klubas mielai pasveikins jį dar kartą. Dėmesio niekada niekam nebūna per daug. Ypač jo tikrai nusipelniusiems.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė
Nuotrauka Augenijaus ZABIČIO

Nuotraukų galerija