mobili versija | standartinė versija
main-image

„Tai gražiai skambėjo…“ (J. Marcinkevičius)

Daug rankų gali bet kokius darbus nuveikti. Tokia mintis kyla, kai pamatai, jog kelių susibūrusių kolektyvų pastangomis galima sukurti bei įgyvendinti  gražų projektą. O lietuvių kalbos dienų popietės „Apie Lietuvą ir pavasarį“ projekto organizatoriai buvo Skuodo amatų ir paslaugų mokykla, Skuodo rajono savivaldybės  R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filialas, partneriai – Skuodo meno mokykla bei Skuodo literatų klubas „Nojus“.


    Kovo 5 d. į lietuviško žodžio šventę – lietuvių kalbos dienų popietę “Apie Lietuvą ir pavasarį“ susirinko Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filialo bei Skuodo amatų ir paslaugų mokyklos vadovės, mokytojai, moksleiviai, knygų skaitytojai. Svečiavosi Skuodo meno mokyklos mokiniai bei jų mokytojos. Šioje šventėje dalyvavo ir trijulė iš Skuodo literatų klubo „Nojus“: Danguolė Pauliuvienė, Adelė Semenavičienė bei Danutė Lekniuvienė. „Nojietės“ savo eiles apie pavasarį, Lietuvą, senąją Apuolę skyrė ir klausytojams, ir Lietuvai, ir gimtajam žodžiui.
    Šventėje liejosi eilės, greitakalbės, minklės, teko spręsti galvosūkius, pasitikrinti žinias iš įvairių sričių. Klausėmės amatų ir paslaugų mokyklos moksleivių literatūrinės kompozicijos lietuvių poetų eilėmis. Būta netgi lėlių teatro!.. Meno mokyklos mokytojų bei mokinių atliekami muzikos kūriniai džiugino visų sielas, dainų ir melodijų natomis sėjo pavasarinę nuotaiką. O mums patiko jaustis pakiliai.
    Kiekvieną pasirodymą lydėjo iš rankų į rankas keliaujantis Švelnukas, arba Gimtojo žodžio sergėtojas. Literatės gavo jį dovanų su priesaku, kad šis mielas ryšulėlis lydėtų literatūrinėse kelionėse, saugotų žodžio taisyklingumą ir grožį.
   Vyresnioji bibliotekininkė Silvija Puškorienė susirinkusiuosius kaskart vis kuo nors nustebina. Šįsyk pasitiko renginio akcentas – tautine atributika papuošta knygų krūvelė, kurios viršuje puikavosi Skuodo literatų klubo „Nojus“ narių kūrybos knyga „Pradžioje buvo žodis…“ Bibliotekininkė šyptelėjo: „Juk  mūsų rajono literatai yra lietuviško žodžio nešėjai!..“
Ne pirmą kartą tenka lankytis šioje išpuoselėtų augalų oazėje – bibliotekoje. Čia šalia pagrindinių jos įnamių – knygų – akis galima paganyti ne tik į augalus, bet ir į rankdarbius, įdomius  suvenyrus, atvirukų parodas… Tokių malonių vietelių čia – ne viena ir ne dvi, užtat žodžiai, knygos, lankytojai po šių namų stogu jaučiasi šventiškai, pagerbti.
     O kur jauku, svetinga, norisi sugrįžti. Ir sugrįžtama. Į įvairių sukakčių paminėjimus, knygų šventes, poezijos skaitymus, įdomius užsiėmimus, kuriuose gali  ir save išreikšti, ir į kitų saviraišką pažiūrėti, knygą paskaityti.
     Mes, „nojietės“, išėjome iš jaukios Senamiesčio bibliotekos, išsinešdamos malonius įspūdžius, tardamos nuoširdžius padėkos žodžius namiškiams – bibliotekininkei Silvijai Puškorienei, Skuodo amatų ir paslaugų mokyklos direktorei Egidai Skurdauskienei, mokytojoms Gitanai Jonauskienei, Vilijai Vaserytei-Vyšniauskienei bei kitoms, mokiniams, Skuodo meno mokyklos kolektyvui – už jaukią popietę, į kurią mielai įsiliejome su sava kūryba.

Danutė  LEKNIUVIENĖ
Skuodo literatų klubas „Nojus“ narė
Nuotraukos autorės ir iš jos archyvo

Nuotraukų galerija