mobili versija | standartinė versija
main-image

Rašyti pradėjo iš meilės

Rimantas Piekus – tikras skuodiškis. Bet tuo ne tik nesiskundžia, o atvirkščiai – netgi didžiuojasi. Kadangi toks jau esąs – gyventi kur nors kitur nenorįs ir negalįs: kadaise užtekę vos ketverto mėnesių, kad suprastų, jog Šiauliai – ne jam... Nors netgi tais laikais, kai šiame mieste klestėjo įvairi pramonė ir mokėsi ne šimtai, o tūkstančiai studentų, jis savo dydžiu labai atsiliko nuo Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos...

Tad tikriausiai ne todėl, jog per sunku buvo mokytis, bet kad traukė gimtinė, vos pusantro kurso tebaigta ir tuometiniame Kauno politechnikos institute. Bet ne tik Rimantas toks – niekur iš savo gimtojo rajono neišskrido ir abu jo broliai. Tad suleido visi trys šaknis ten, kur gimė... Ir, „persodinti“ kitur, turbūt jau nebeprigytų.
Anksčiau gyvavusį stereotipą, jog rašo tik humanitarinių profesijų žmonės, gyvenimas seniai paneigė – kokių tik literatų nebūna!.. Tad ir R. Piekus – nei lituanistas, nei bibliotekininkas, o labai vyriškos specialybės atstovas – elektrikas. Toks geras savo srities žinovas, kokie šiais laikais visose srityse yra aukso vertės. Todėl jau 20 metų verčiasi individualia veikla ir žino, kaip nelengva kiekvieną centą užsidirbti pačiam, ko dažnai niekaip negali įsivaizduoti valstybinių įstaigų, įmonių darbuotojai, kas mėnesį gaunantys fiksuotą algą. Rimantas atviras: keletą metų važinėjo dviračiu, kol susitaupė mašinai. Nors pastaroji jam – jokia prabanga, o būtinybė. Galimybė pasiekti klientą – užsidirbti pragyvenimui.
Na, o kas vyriškį paskatino rašyti?.. „Meilė“, – atsako Rimantas. Esą ji, užklupusi prieš dešimtmetį, buvusi bene stipriausia gyvenime. „Mūza mano eilių, laukiu tavo laišku...“ – atmintinai cituoja tada parašytų savo eilėraščių eilutes. Ir sako visų, kiek parašęs, kelti viešumon nenorįs – daugelis jų labai asmeniški. Nors rašo ne tik eilėraščius – ir poetinę prozą. Na, o menai juk retai vaikšto po vieną: be literatūros dar mėgstąs ir muziką, dainuoti. Tad į Skuodo literatų klubą „Nojus“ priimtas su džiaugsmu.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė
Nuotrauka autorės