mobili versija | standartinė versija
main-image

Filmas turizmui skatinti

Pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ Skuodo literatų klubui skirtas dalinis finansavimas projektui „Santarvė su gamta – santarvė su savimi“. Pagal šį projektą kuriamas turizmą mūsų rajone skatinantis filmas.


Kitais metais Skuodo literatų klubas švęs savo veiklos 20-metį. Bet vietoje to, kad garbios sukakties proga lauktų dovanų iš kitų, ši organizacija nori pati visiems įteikti didelę išliekamąją vertę turinčią dovaną – menišką Skuodo rajono lankytinų vietų pristatymą.
Šiandien vis mažiau norinčių skaityti knygas, o joms išleisti – popieriui pagaminti – reikia medienos, t. y. naikinti Lietuvos miškus. Tad Skuodo literatų klubas, subtiliai mokydamas ekologiško požiūrio į gamtą, lankytinus objektus nori pristatyti filmu. Jis skatins turizmą mūsų rajone: pažiūrėję filmą, visi, kurie dar niekada nėra čia buvę, supras, jog tikrai yra ką pažiūrėti, tad atvažiuos patys bei atsiveš artimuosius, gimines, draugus, pažįstamus. Kadangi Skuodo literatų klubo nariai yra kūrėjai, mūsų rajono lankytini objektai bus pristatomi originalia, netradicine forma: kiekvienoje turistams galinčioje būti įdomioje, patrauklioje vietoje (pvz., ant Apuolės piliakalnio; prie Truikinų, arba Šmitos, šaltinio; prie didžiausio Lietuvoje akmens; Respublikinio V. Into akmenų muziejaus parke ir t. t.) kuris nors perskaitys tematika susijusį savo eilėraštį. Tai bus nufilmuota. Tad filmas susidės iš 25-ių (kadangi literatų klube šiandien tiek narių) mini monospektakliukų.
Sumontuotas filmas bus įrašytas į DVD. Ir pristatytas įvairiais lankytinais objektais garsėjančiame Telšių rajone, Degaičių seniūnijoje. Ji išskirtinė ne tik tuo, kad čia yra vienintelis pasaulyje paminklas žemaičių tautai, kuris atsirado garsaus žemaičio – buvusio Degaičių seniūnijos seniūno Antano Kontrimo – iniciatyva: ekologiško požiūrio į gamtą dėka čia įkurtas įstabus parkas. Tai pavyzdys, kaip kompetentingi sprendimai santarvėje su gamta padeda, viena vertus, ją išsaugoti, o kita vertus, – sukurti dyvinus dalykus. Pakeliui į Degaičius bus užsukta į šalia esančius Telšius, kur daugelis Skuodo literatų klubo narių nėra buvę. Tai jiems leis geriau pažinti Žemaitiją.
Kaip akivaizdus įrodymas, jog Skuodo rajonas irgi turi kuo pasigirti – kad jame gausu įspūdingų lankytinų vietų, Degaičių seniūnijos kaimų bendruomenei bus pristatytas pagal projektą sukurtas filmas „Gražiau nerasi“. Tam, jog, sužinoję, ką įdomaus galima pamatyti Skuodo rajone, čia susiruoštų ir degaitiškiai. O kad filmą galėtų pamatyti ne tik tądien susirinkusieji į jo pristatymą, Degaičių bendruomenei padovanosime DVD.
Taip pat projektas „Santarvė su gamta – santarvės su savimi“ literatų klubo nariams per ekologiško požiūrio į gamtą, turizmo skatinimą suteiks galimybę pasidalinti savo talentu su mažesnių Skuodo rajono kaimų gyventojais, kurie, kitaip nei seniūnijų centrų, jaučia atskirtį dėl renginių stygiaus. Kadangi filmas „Gražiau nerasi“ bus pristatytas ne tik Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje, bet ir 6-iuose jos filialuose: Vižančių, Šliktinės, Kaukolikų, D. Rūšupių, Šauklių, Barstyčių. Kelionėms į visus šiuos filialus Skuodo literatų klubas naudos savo  transportą, taip prisidėdamas prie projekto savo lėšomis.
Kad filmą turėtų galimybę pamatyti ir neatėjusieji į jo pristatymus, DVD padovanosime kiekvienam iš 6-ių minėtų bei kitiems 8-iems Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos filialams: Aleksandrijos, Daukšių, Ylakių, Lenkimų, Mosėdžio, Pašilės, Senamiesčio ir Šačių.
Pagal projektą „Santarvė su gamta – santarvė su savimi“ turizmas mūsų rajone bus skatinamas ir kitur: Mažeikių, Plungės, Tauragės, Joniškio, Marijampolės rajonuose, Rietavo savivaldybėje ir Varniuose (Telšių r.). Šių vietovių literatų klubams, su kuriais bendrauja skuodiškiai, bus padovanota po kompaktinę plokštelę su filmu apie lankytinas Skuodo rajono vietas. Tad minėti klubai galės parodyti filmą „Gražiau nerasi“ ne tik savo nariams, bet ir bičiuliams.
Taigi projektų supratimas labai skirtingas: vieni pagal juos siekia vienkartinių renginių ar reginių, kiti – turinčių didelę išliekamąją vertę. Džiugu, jog išplėstinėje seniūnaičių sueigoje nekilo abejonių, jog Skuodo literatų klubo projektas „Santarvė su gamta – santarvė su savimi“ – iš pastarųjų, tad pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ iš valstybės lėšų skirtas dalinis finansavimas jam įgyvendinti. Trūkstamą sumą kompensuos Skuodo literatų klubo narių savanoriškas neatlygintinas darbas bei lėšos.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo vadovė