mobili versija | standartinė versija
main-image

Tradicinė, bes vis kitokia

Liepos 11-ąją Skuodo literatų klubo „Nojus“ nariai buvo nuvykę į Šventąją – surengta tradicinė „Diena prie jūros“. Pakeliui užsukta į Senąją Įpiltį – apžiūrėtas jos archeologinis kompleksas.


Nors vilniečiai skuodiškiams kartais pavydi, kad pastariesiems taip arti jūra, ir daugelis mūsų rajono gyventojų tuo pasinaudoja, kai kurie savo iniciatyva vis dėlto ten nenuvyktų. Tokių yra ir tarp Skuodo literatų klubo „Nojus“ narių. Tad laikomasi tradicijos kiekvienų metų liepą visiems kartu nuvykti ir praleisti ten kelias valandas. Juk kur rasi geriau nei šauni kompanija, kurią daugelis laiko tiesiog savo šeima!..
Taip pat nusistovėjo tradicija šią išvyką išnaudoti ir akiračiui praplėsti – pamatyti bei sužinoti ką nors naujo. Tad, jeigu pernai apsilankyta Salantuose įsikūrusiame Mindaugo Ivanausko mini zoologijos sode bei pas Šventosios istorijos saugotoją, nepaprasta erudicija žavintį savamokslį archeologą Mikelį Balčių, šiemet užsukta į Senosios Įpilties archeologinį kompleksą – pasigėrėta poilsiaviete, užkopta ant vieno iš piliakalnių. „Kaip čia gera!“ – džiaugėsi dar niekada nebuvusieji... Ir sakė norį sugrįžti. Tad beliko tik sugalvoti progą.
Na, o nuvykus į Šventąją, taip pat laikas veltui neleistas – surengtas kūrybos konkursas „Aš prie jūros radau...“. Per kiek daugiau nei pusantros valandos kiekvienas „nojietis“ (o jų buvo net 20) ta tema turėjo parašyti eilėraštį, ketureilį ar aforizmą. Ir rezultatas pranoko lūkesčius – kokių tik kūrinių nebūta!.. Nors imk ir knygą išleisk. Mat, jeigu vieni parašė trumputį eilėraštuką, kiti – ilgiausią ar net kelis. Tad išrinkti nugalėtojus nebuvo lengva. O rinko patys konkurso dalyviai. Visa laimė, kad tądien su Romalda Bridikiene, kuri į susiėjimą atskubėjo iš ten, kur dabar gyvena, t. y. iš Klaipėdos, buvo jos draugas Alvydas Drakšas – ne tik matematikos mokytojas, bet ir, kaip prisipažino pats, daugkartinis rinkimų komisijos narys. Tad jis labai greitai suskaičiavo „balsavimo biuletenius“ ir paskelbė, jog konkurso nugalėtojomis tapo Ona Budrienė, Danutė Lekniuvienė, Adelė Semenavičienė bei Aldona Mončienė. (Beje, pastarosios kūrinys surinko daugiausiai balsų.) Joms atiteko valgomi prizai.
O kaip susirinkus nepasveikinsi šeimos narių, kurie šį mėnesį švenčia gimtadienius?!. Jeigu prie jūros būtų vykę visi 25, tokių progų būtų buvusios trys. Na, o tąsyk artėjančių gimtadienių proga pasveikinti jau minėta Romalda Bridikienė ir Robertas Ramonas. Nors tą pačią dieną, kaip pastarasis, savo gimtadienį švęs ir minėtas Romaldos draugas... Tad džiugių progų užteko. O kur dar Bronės Diekontienės iniciatyva padėkoti „krikštatėviams“, ją žemaitiškai pavadinusiems Brane (toks vardas, laikantis tarminės tradicijos, buvo po jos eilėraščiu, birželį išspausdintu savaitraščio „Vakarų Lietuva“ puslapyje „Būkem žemaitē“)?!.
Kadangi Napoleonas Reimontas tokiuose susiėjimuose neįsivaizduojamas be akordeono, būta ir dainų, ir ratelių... Ir Pranciškaus Mončiaus, kurį „nojiečiams“ turbūt jau derėtų vadinti vyriausiuoju virtuvės šefu, iškeptų gardžių dešrelių. Tad vėjuota diena, kuri nė kiek nesušaldė, pralėkė kaip vėjas. O įspūdžių liko tiek, kad užteks iki kitų metų.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė

Nuotraukos autorės ir Augenijaus Zabičio

Nuotraukų galerija