mobili versija | standartinė versija
main-image

Pas bičiulius Joniškyje

Rugpjūčio 19 d., pakviesti Joniškio literatų klubo „Audruvė“, puikiame Jakiškių dvare susitikome su bendraplunksniais poetais iš įvairių Lietuvos kampelių.

Išlydėti stropios ir rūpestingos klubo prezidentės Dalios Zabitienės, įsijungę nuostabųjį „Waze“, iškeliavome. „Waze“ mus lydėjo linksmomis šypsenėlėmis, karūnomis (musiet labai teisingai važiavome!..)
Skuodo literatų klubui „Nojus“ šį kartą atstovavo Ona Budrienė, Elena Janušaitienė, Adelė Semenavičienė, Bronislava Paulauskienė ir Danutė Daukšytė-Lekniuvienė.
Jakiškių dvaras. Kam nepatinka XVI a. retro stilius – pilkšvos sienos, švytintys veidrodžiai, atspindintys mažiausią taškelį, dvaro baldai, siauri koridoriai, paslaptingi kampeliai?
O svarbiausia – seniai bematyti draugai. „Labas!“, apsikabinimai, „kur aš tave mačiau?..“, pasidalijimas prisiminimais, eilėmis, prozos kūriniais, suvenyrais.
„Audruvė“ sutiko labai draugiškai, kiekvienam rado gražų, malonų žodį. O ir literatai vienas kitam buvo nepaprastai geranoriški, bičiuliški!..
Svarbiausia, į dvarą atvežėme lietaus. Tokio smarkaus, neblogai bėgančio už apykaklių!.. Ir atvežėme, ir pačioms kliuvo, tad buvome jo šlapenybės suvaryti vidun.
Po dainų, posmų, pašnekesių ragavome skanią košę, vaišinomės saldumynais ir kitokiais skanėstais, šnekučiavomės, susipažinome artimiau. Pasiilgta mūsų Dalios Zabitienės. „Net dangus pravirko“, – kalbėjo viena „audruvietė“...
Na, o kai už lango zuikiai ėmė pirteles kūrenti (žemę dengti baltas rūkas), iškrutėjome namo, vadovaujamos mažuliuko, bet išmintingo „Waze“.
„Nojiečiai“ dėkingi „Audruvei“ už viską, kas telpa žodyje „draugystė“.

Danutė LEKNIUVIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ delegacijos Joniškyje vadovė

Nuotraukos autorės ir iš jos archyvo

Nuotraukų galerija