mobili versija | standartinė versija
main-image

Viešėjome Tauragėje

Jau ne pirmus metus skuodiškiai literatai dalyvauja Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ tradiciniame renginyje „Saulėlydžio posmai“.


    Šeimininkai kasmet sulaukia didelio būrio bendraminčių iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Ne išimtis ir šių metų rugpjūčio 28-oji: prie Tauragės kultūros rūmų suvažiavo literatai iš Joniškio, Šilutės, Šilalės, Gargždų, Plungės, Telšių, Šiaulių, Skuodo, Raseinių... Bei Skuodo literatų klubo „Nojus“ delegacija: Emilija Jablonskienė, Elena Janušaitienė, Adelė Zubienė ir Pranis Žvinklys.
    Šiais metais renginys buvo skirtas poetės Birutės Baltrušaitytės atminimui. Trumpai apie jos gyvenimą ir kūrybinį kelią papasakojo vietos bibliotekos informacinio skyriaus vedėja R. Pocienė. Poetės baladę, skirtą Tauragei, perskaitė režisierė G. Urmonaitė. Kieme parengtas stendas su nuotraukomis. Kartu su biblioteka klubas „Žingsniai“ 60 egz. tiražu išleido vadinamąjį „čiabuką“ (laikraštuką), kuris išdalintas renginio dalyviams.
    Kadangi Lietuvoje kaip visagalė panacėja nuo vis baisesnėmis spalvomis paišomo COVID-19 nesiliauja „kaukių balius“, visi privalėjome paslėpti apatinę veido dalį ir atsisėsti bent metro atstumu nuo kaimyno. Juk bauda už draudimų pažeidimus – net 500 eurų! Turint omenyje, kiek ten buvo dalyvių ir žiūrovų, nedrausminga publika be vargo galėjo „padengti“ išlaidas visos prezidentūros darbuotojų mėnesio atlyginimams.
    Perdavėme mūsų klubo vadovės Dalios paruoštas dovanėles klubo vadovams bei ypatingai draugei – 98-uosius metus skaičiuojančiai Onai Butkevičienei.
    Skambėjo ne tik eilės, bet ir muzika. Muzikinius numerius dovanojo Renata Gužauskienė (Upyna), Vidmantas Petraitis (Raseiniai), tauragiškiai Sigitas Kazakevičius, Rimas Liorančas... Na, o eilės – iki pat saulėlydžio.
    Esame dėkingi mūsų senam draugui, renginio vedėjui Eugenijui Šalčiui, klubo „Žingsniai“ prezidentei Renatai Karvelis ir VISIEMS, kurie mus sveikino ir palaikė, taip pat – kavinės „Arfa“ šeimininkėms už kugelį bei kitas vaišes.

Augenijus ZABITIS
Skuodo literatų klubo „Nojus“ delegacijos Tauragėje vadovas
Nuotraukos autoriaus ir iš jo archyvo

Nuotraukų galerija