mobili versija | standartinė versija
main-image

Pas senus ir mylimus plunksnos draugus

Palangos literatų klubo „Takai per kopas“, kuriam vadovauja kraštietis Vytautas Lukšas, pakviesti, spalio 1-ąją Skuodo literatų klubo „Nojus“ nariai skaitė eiles ne tik pirmuosius rudens ženklus rodančiame kurorto parke, bet ir ant legendinio Birutės kalno.


Palanga. Botanikos parkas. Spalio 1-oji. Saulėta nuostabaus grožio diena ir Palangos literatų klubui „Takai per kopas“, ir Skuodo literatų klubo „Nojus“ kūrėjams.
Skuodiškių delegaciją (Genutė Kaunienė, Bronislava Paulauskienė, Staselė Jurgilevičienė, Emilija Jablonskienė, Rimantas Piekus, Leonas Rimeikis, Robertas Ramonas, Rita Rupeikienė, Napoleonas Reimontas, Ona Budrienė, Adelė Mosteikienė, Adelė Semenavičienė, Algirdas Jakštas bei Danutė Lekniuvienė) prie parko vartų pasitiko seni ir mylimi plunksnos draugai. Kantriai laukė, o mes važiavome, važiavome... Kol atvažiavome.
„Takų per kopas“ vadovas Vytautas Lukšas gražų būrį norinčių pamatyti bei parodyti vedė nepaprastai išvaizdžiu parku, jau rodančiu pirmuosius rudens ženklus. Takeliais, kuriuos kadaise „šlavė“ ponių ir panelių suknios. Pro tvenkinius su besiturškiančiomis antimis, lieptais, nepaprastai grakščiais lankais jungiančiais du krantus.
Pirmoji skaitymų dalis skirta Pauliaus Širvio 100-mečiui, įvyko grafo Tiškevičiaus rūmų rozariume, terasoje, ant laiptų. Liejosi linguojančios, ritmiškai siūbuojančios eilės tarp šimtų žydinčių rožių krūmų, kilo erdvėn. Rožės ir beržai... Puiki dermė!
Antroji – savos kūrybos skaitymų – dalis įvyko ant legendinio Birutės kalno, šalia neogotikinės koplyčios. Čia ir žemaičių, ir lietuvių bendrine kalba parašytų kūrinių klausėsi praeiviai, pušynai, mėlynas dangus… Sukluso net ne per toliausiai banguojanti jūra. Muzikos pertraukėlės su Napoleono Reimonto dainomis pagyvino mūsų susibūrimą.
Didinga. Neįprasta. Nepaprasta ir nauja. Šilta. Draugiška ir rūpestinga... Žodžių būsenai apsakyti sąrašą būtų galima tęsti ir tęsti. Net pintinė gražių obuolių šiose pajautose ištirpo lyg rasa – buvo ir nebėr!..
Prie pietų stalo jaukioje kavinėje netoli parko vartų dar paplepėjome, pasidalijome įspūdžiais, neturintys pasikeitėme adresais, telefono numeriais. Ir... namo! Su pažadu dar susitikti.
Ačiū „Takams per kopas“ – visam nuoširdžiam kolektyvui už TOKĮ nuoširdumą, kad į daugelį regėtų ar girdėtų dalykų galėjai pažvelgti naujai. Naujai susižavėjęs!..

Kaip manote, ar buvome laimingi?..

Danutė LEKNIUVIENĖ
Skuodiškių literatų delegacijos Palangoje vadovė
Nuotraukos autorės

Nuotraukų galerija