mobili versija | standartinė versija
main-image

Unikaliame leidinyje – ir „nojiečių“ kūryba

Lapkričiui einant pabaigos link, pasirodė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos išleisti 14–29 metų skaitytojams skirti žemaitiški skaitiniai „Blezdingas prasklēd žėidus“. Juose išspausdinta ir Skuodo literatų klubo „Nojus“ narių kūrybos.


Knygoje, kuri yra tarsi 2016-aisiais šios bibliotekos išleistų tarmiškų skaitinių vaikams „Cīrulielis“ tęsinys, spausdinami ne tik žemaitiškai rašančių autorių kūriniai, bet ir žinomų latvių rašytojų kūrybos vertimai į žemaičių kalbą.
Tarp 13-os žemaičių autorių, iš kurių 7 yra kilę iš Skuodo rajono arba jame gyvena, galima rasti ir 3-jų literatų klubo „Nojus“ narių kūrybos: vadovės Dalios Zabitienės bei Danutės Lekniuvienės ir Danguolės Pauliuvienės.
Unikalaus leidinio sudarytojas bei vertėjas iš latvių kalbos – Edmundas Untulis, redaktorė – Dalia Zabitienė, maketavo Giedrius Lekstutis. Originalių iliustracijų (kartono atspaudai) autorė – palangiškė menininkė Miglė Jonaitienė.
Knygą jau galima rasti mūsų rajono bibliotekos filialuose. O pristatyta ji ne tik ten, bet ir Rietave, Plungėje, Kretingoje, Palangoje, Mažeikiuose bei Klaipėdos rajone.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė