mobili versija | standartinė versija
main-image

Vaikų knygos festivalis Skuode

Projektu "Vaikų biblioartelė Skuode" siekiama plėsti Skuodo rajono vaikų akiratį per įvairius kūrybinius užsiėmimus, kuriuose kūrybinių pagrindinį vaidmenį vaidintų knyga. Toks yra Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Vaikų biblioartelė Skuode“ tikslas. Didžiausias šio projekto renginys „Vaikų knygos festivalis Skuode“ po savo „stogu“ apjungė įvairias kūrybines raiškas.

Skaityti daugiau...

Vaikų knygos festivalis Ylakiuose

Rugsėjo16 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje Ylakių filiale vyko susitikimas – dirbtuvėlės su rašytoja Igne Zarambaite. Bibliotekoje svečiavosi Ylakių gimnazijos ketvirtokai su mokytoja Aušra Račiene, o nuotoliniu būdu, mokytojos Dianos Kristutienės pagalba, susitikimą stebėjo 2 klasės mokiniai.

Skaityti daugiau...

Grybavimo čempionatas Šaukliuose 2021

Rugsėjo 11d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Šauklių filialas ir Šauklių kaimo bendruomenė suorganizavo grybavimo čempionatą R. Granausko taurei laimėti. Grybavimo varžybose varžėsi 10 grybautojų iš Skuodo rajono.

Skaityti daugiau...

Susitikimas su rašytoja Neringa Vaitkute

Rugsėjo 8 d. į Skuodo rajono Barstyčių pagrindinės mokyklos aktų salę sugūžėjo šaunus IV- X klasių moksleivių bei mokytojų būrys susitikti su viešnia rašytoja Neringa Vaitkute (parašiusia net 11 knygų) ir pasiklausyti jos pristatomos knygos „Klampynių kronikos“. Susitikimą pradėjo ir knygų autorę pristatė Skuodo rajono Barstyčių pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Dalia Vainutienė. Nuoširdus rašytojos pasakojimas apie knygų leidybą, kūrybines idėjas, bemieges naktis bei laiko „vogimą“ iš šeimos, sukėlė klausytojams daug klausimų apie šią knygą. Po to rašytoja paskaitė ištrauką iš šio įdomaus kūrinio. Baigiantis susitikimui Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Barstyčių filialo bibliotekininkė Ženeta Smulkienė priminė kad šis susitikimas vienas iš projekto „Vaikų biblioartelė Skuode“ renginių ir padėkojo Barstyčių pagrindinės mokyklai už bendradarbiavimą ir šaunų priėmimą, o rašytojai Neringai Vaitkutei prisiminimui padovanojo atminimo dovanėlę, o ji abiems bibliotekoms- tiek miestelio, tiek mokyklos, padovanojo naujausias savo knygas.

Susitikimas su kraštiečiu Kazimieru Celestinu Alminu

Rugsėjo 3 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Šliktinės filialo vyresnioji bibliotekininkė Vilma Pocienė pakvietė į susitikimą  su Kazimieru Celestinu Alminu, kilusiu iš Šliktinės kaimo. Renginys vyko Šliktinės bendruomenės namų salėje. Pradžioje bibliotekininkė visiems pristatė svečią - labai aktyvų visuomenės veikėją, keleto knygų ir straipsnių autorių, sovietmečio rezistentą, neginkluotų Lietuvos Laisvės kovų dalyvį, šv. Kazimiero ordino riterį, šv. Kazimiero ordino Šiaulių apskrities komtūrą Kazimierą Celestiną Alminą,

Skaityti daugiau...

„Originaliausios žolynų puokštės“

Nors orai, lyg norėdami atsigriebti už visus metus, negaili kaitros, bet vakarais griežiantys žiogai ir žolynų skleidžiamas kvapas jau primena artėjantį rudenį, kuriam vartus atkelia Žolinių šventė. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko Šačių filialo Rukų knygų išdavimo punkto vyresniosios bibliotekininkės D. Šverienės paragintos rugpjūčio 13 d. pavakarę sugužėjo Rukų, Žebrokų moterys, merginos,

Skaityti daugiau...

Tradicinė poezijos vakaronė Napoleono Reimonto sodyboje

Rugpjūčio 7 d. Laumių kaime menininko N. Reimonto sodyboje susirinko gausus barstytiškių ir svečių būrys į tradicinius poezijos skaitymus. Vakaronę pradėjome nuo maldos ir tylos minutės prižiūrimuose šeimininko Maro kapeliuose išėjusiems artimiesiems bei pagerbėm Anapilin išėjusius kraštiečius rašytojus: Leonardą Andriekų, Vaclovą Pocių bei Algirdą Martyną Samauską. Po maldos sugrįžome į sodybą.

Skaityti daugiau...

Makramé pynimas, tarytum meditacija

Vėjuotą liepos 22 dieną, vasaros skaitykloje vyko edukacinis užsiėmimas – pažintis su makramé pynimo technika. Kas tai? Kaip tai? Kodėl tai? Apie viską papasakojo ir apyrankės pynimą pademonstravo Aušra Gadeikienė. Gausus būrelis moterų rišosi sau apyrankes.
Makramé nėra kažkokia naujovė Lietuvoje – apie 1980 – uosius metus buvo labai madingi „iš špagato“ rišti krepšiai, gėlių vazonų laikikliai, įvairios sienos dekoracijos. Užsiėmimo dalyvės diskutavo, kad jaunystė pačios yra bandžiusios rišti, ar tai dariusios jų mamos.
Vėjyje plaikstėsi jau pagaminti sudėtingesni darbeliai, atlikti makramé technika, kuriuos su įdomumu apžiūrėjo užsiėmimo dalyviai.
Užsiėmimo dalyvės domėjosi iš kur gauti šiai technikai reikalingų virvių, pasirodo jas galima įsigyti Aleksandrijoje UAB „Žemaičių virvės“.
Makramé pynimas, tarytum meditacija, kartu su kiekvienu mazgu užtvirtinant geriausius palinkėjimus, šviesias mintis, tyrus troškimus. Su tokiomis nuotaikomis ir išsiskirstė apyrankių rišėjos.

Popietė vaikams „Laisvalaikis bibliotekoje“

Liepos 14 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filiale vyko popietė vaikams „Laisvalaikis bibliotekoje“. Tą dieną bibliotekininkė Vilma Simaitienė sulaukė ypatingų svečių. Bibliotekoje svečiavosi jaunieji bibliotekos lankytojai – Tėja ir Eimantas bei jų augintinis Gučis. Sesutė ir broliukas kartu su tėveliais kasmet iš Norvegijos grįžta į Lietuvą praleisti atostogas pas senelius. Norėdami paįvairinti laisvalaikį vaikai visada apsilanko ir Daukšių bibliotekoje. Popietės metu jaunieji lankytojai buvo supažindinti su bibliotekoje esančiomis vaikiškomis knygelėmis. Taip pat bibliotekininkė vaikams perskaitė rašytojos Evelinos Daciūtės knygą „LAIMĖ YRA LAPĖ“. Knygoje pasakojama apie berniuko ir lapės draugystę, apie dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą, ir kas yra laimė. Papasakota jautri istorija labai sudomino vaikus. Vaikai prisipažino, kad jiems didžiulė laimė – grįžti į Lietuvą pas senelius.
Ši popietė viena iš projekto „Vaikų biblioartelė Skuode“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Skuodo rajono savivaldybės administracija.

Mažosios burtininkės vaistažolės

Liepos 9 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Šauklių filialo jaunieji lankytojai susipažino su P. Kovač knyga „Mažosios burtininkės vaistažolės“.

Skaityti daugiau...

Eilėraščių knygos „Melancholijos“ pristatymas mosėdiškiams

Liepos 1 d. 16 val. įvyko trečiosios Gedimino Bytauto eilėraščių knygos ‚Melancholijos“ pristatymas Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Mosėdžio filiale. Filosofas, poetas, dramaturgas, eseistas, muzikantas ir dailininkas G. Bytautas gimė 1988 m. liepos 14 d. Klaipėdoje. Baigęs Klaipėdos „Ąžuolyno‘ gimnaziją studijavo evangeliškąją teologiją Klaipėdos universitete. Kartu jis mokėsi interjero dizaino Klaipėdos technologijų mokymo centre.

Skaityti daugiau...