mobili versija | standartinė versija
main-image

Kompiuterinio raštingumo kursai pažengusiems: „Pristatymų rengimas“

Vasario 21 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Barstyčių filiale bibliotekininkės Ženetos Smulkienės pakviesti, rinkosi suaugusieji vartotojai į skaitmeninio raštingumo kursus pažengusiems, kurių tema – „Pristatymų rengimas“. Mokymų vadovas Vidmantas Sruogis išsamiai papasakojo temą, mokė kaip naudotis Power Point programa, kaip parengti skaidres, jas bendrinti savo elektroninio pašto diske ir t. t. Šiais metais mūsų bibliotekoje tai jau antras kompiuterinio raštingumo užsiėmimas, todėl norėdami pagilinti žinias, lauksime kitų mokymų.

„Smagios atostogos“

Vasario 17 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Kaukolikų filiale vyko rytmetis vaikams, „Smagios atostogos“. Vaikai mėgsta pasakas. Jie puikiai prisiminė trijų paršiukų namelių statybas.

Skaityti daugiau...

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventė

Vasario 16 d. kaip ir daugelis Lietuvos miestų ir miestelių gyventojų, taip ir Lenkimų gyventojai minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. 12 val. Lenkimų Šv. Onos bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios, o po jų lenkimiškiai rinkosi Skuodo rajono kultūros centro Lenkimų skyriaus Kolonų salėje.

Skaityti daugiau...

Bendrijos „Skuodo viltis“ darbų paroda

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filiale veikia sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Skuodo viltis“ fotografijų paroda. Apie dvidešimt savo darbų pateikė Leonidas Zaicevas, fotografijose užfiksavęs įstabius gamtos vaizdus. Taip pat čia rasime porą gražiai įrėmintų kitokių darbelių, kuriuos sukūrė Nijolė Litvinaitė ir Ilona Rubinaitė.

Lenkimų bibliotekoje ši paroda veiks iki balandžio vidurio, tad kviečiame apsilankyti.

Piešimas 3D pieštukais

Vasario 14 dieną Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko edukacinis užsiėmimas, kurio metu moksleiviai buvo supažindinti su 3D pieštukais ir jų panaudojimo galimybėmis. Jaunimas išsirinko labiausiai patinkančius paveikslėlius internetinėje erdvėje, ir, naudojantis 3D pieštukais, juos nusipiešė. Kadangi vasario 14 diena yra šv. Valentino diena, mokiniai pasidarė ir po širdelę, kurią sakė padovanosiantys savo mylimiems žmonėms. Užsiėmime dalyvavo ketvirtų klasių moksleiviai.

Edukacinis užsiėmimas „Užgavėnių kaukės“

Saulėtą vasario 14 d. popietę į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Barstyčių filialą atskubėjo keletas 3 – 5 klasių mokinukių į edukacinį užsiėmimą. Joms labai patiko bibliotekininkės pasiūlyta idėja pasigamint kaukes Užgavėnių šventei. Tad nieko nelaukusios ėmėsi darbo: karpė, plėšė popieriaus skiautes, klijavo, džiovino, o po to dažė. Fantazija ir kūryba liejosi – viena kitai patarinėjo, derino spalvas, matavosi. Juk tokių pačių daugiau niekas neturės.

Skaitmeninio raštingumo mokymai Nausėduose

Vasario 14 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Ylakių filialo Nausėdų knygų išdavimo punkte vyko skaitmeninio raštingumo mokymai, vykdomi pagal projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, finansuojama Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Mokymuose dalyvavo Nausėdų kaimo žmonės, kurie susipažino su tokia tema: „Bendradarbiavimas TAU. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: Efektyvaus laiko planavimas ir bendravimas“. Su šia tema susirinkusius supažindino informacinių technologijų mokytojas Vidmantas Sruogis.

Saugaus interneto savaitė

2020 m. vasario 14 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje organizuota interaktyvi veikla „Nuotraukų skelbimas internete“, skirta 3 – 6 klasių mokiniams. Su mokiniais vyko diskusijos: kokias nuotraukas jie kelia į internetą bei kuo nuotraukos internete skiriasi nuo popierinių nuotraukų. Mokiniai atliko praktinę užduotį – gautas nuotraukas turėjo sukabinti ant virvelių į atitinkamas puses – „TINKA skelbti internete“ ir „NETINKA skelbti internete“. Suskirsčius nuotraukas pagal kategorijas, buvo aptariama, kokias nuotraukas galima skelbti internete, o kokių nederėtų.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija

Interaktyvūs šokiai

Š. m. vasario 14 d. 12.00 val. į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešąją biblioteką kartu su mokytoja A. Šauliene atvyko trečios klasės mokiniai iš Skuodo rajono Aleksandrijos pagrindinės mokyklos. Mokiniai bibliotekoje lankėsi pirmą kartą.
Mokiniams buvo parodytas didžiulis interaktyvus ekranas, kurio pagalba galima vesti interaktyvias pamokas, šokti ir žaisti įvairius žaidimus. Mokiniai šoko įvairių stilių šokius – modernius, rokenrolą, metalą ir kt. – atkartodami ekrane rodomus judesius.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija

Interaktyvi pamoka bibliotekoje

2020 m. vasario 13 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje lankėsi šaunus pirmokų būrys iš Skuodo Bartuvos progimnazijos, lydimi mokytojos V. Ruškienės. Mažuosius svečius pasitiko vyresnioji bibliotekininkė Jolanta Šlečkienė, kuri mokiniams vedė integruotą interaktyvią pamoką tema „Metai. Mėnuo. Savaitė. Para“. Mokiniai aktyviai dalyvavo pamokoje – lygino, kuo skiriasi diena ir naktis; mokėsi suprasti ir apibūdinti paros pavadinimus; suprasti ir tinkamai vartoti metų laikus, mėnesių pavadinimus, savaitės dienas.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija