mobili versija | standartinė versija
main-image

Vietovardžiai – išskirtiniai tautinės tapatybės ženklai

Rugsėjo 16 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje pranešimą „Vietovardžiai – išskirtiniai tautinės tapatybės ženklai“ skaitė kraštietis, profesorius, monografijos „Žemaičių kalba ir rašyba“ autorius dr. Juozas Pabrėža.

Skaityti daugiau...

Rankų darbo popieriaus gamyba

2020 m. rugpjūčio 11 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Meno, kalbų ir interneto skaitykloje vyko edukacinis užsiėmimas „Panaudok popierių dar kartą“.

Skaityti daugiau...

Pirmieji Stasio Jonausko skaitymai Gėsaluose

Rugpjūčio 4 d. poezijos pavasaris, dėl karantino nukeltas į rugpjūtį, užsuko į Gėsalus, kur vyko pirmieji, tradiciniais tapsiantys, Stasio Jonausko skaitymai. Tai vienas iš tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2020“ renginių. Šie skaitymai labai svarbūs bendruomenei, jaunimui, nes kiekvienas turi pažinti savo krašto iškilius žmones, gerbti jų atminimą.

Skaityti daugiau...

Mosėdyje, spalvų, kvapų ir grožio pripildytoje oazėje, karaliavo poezija

Liepos 28 d., kad ir pavėlavęs dviem mėnesiais, „Poezijos pavasaris 2020“ sugrįžo į tradicinę vietą. Jau penktą kartą gražiausioje Mosėdžio vietoje, Vaclovo Into sodybos akmenų krateryje vyko tradiciniai kraštiečio poeto Vytauto Brenciaus skaitymai „Po klajonių ženklu“. Tai vienas iš tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2020“ renginių.

Skaityti daugiau...

Vytauto Vičiulio tapybos darbai Skuode

     Pačiame liepų žydėjimo įkarštyje, liepos 15 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje vyko tragiško likimo talentingo tautodailininko, restauratoriaus Vytauto Vičiulio tapybos parodos atidarymas. Šios parodos eksponavimas – tai projekto „Teatralizuotas pasivaikščiojimas Klaipėdos miesto gatvėmis pagal V. Vičiulio kūrybos ir biografijos fragmentus „Naktis 303“ viena iš veiklų. Renginyje dalyvavo V. Vičiulio mama Zita Vičiulienė, sesuo, žmona Regina Vičiulienė bei  jį pažinoję skuodiškiai.

Skaityti daugiau...

Veiklos vasaros skaitykloje

Knygų mylėtojų ir periodinės spaudos skaitytojų bei mažųjų vasaros poilsiautojų širdis užkariavusi Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vasaros skaitykla toliau tęsia veiklas ir nuolat sulaukia naujų – mažų ir didelių lankytojų būrio.

Skaityti daugiau...

Vasaros skaitykloje – viktorina „Atsakyk į literatūrinius klausimus ir gauk prizą“

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vasaros skaitykla tęsia savo darbą. Liepos 7 d. skuodiškiams ir jų svečiams buvo pasiūlyta pasukti laimės ratą ir sudalyvauti viktorinoje „Atsakyk į literatūrinius klausimus ir gauk prizą“ bei laimėti bibliotekos prizą – knygą, skirtuką ar gauti saldų prizą.

Skaityti daugiau...

Kūrybinės dirbtuvės vasarą

Malonūs prisiminimai iš liepos 2 d. vykusio susitikimo su Skuodo bendruomeninių šeimos namų vasaros stovyklautojais jau tapo tradiciniai. Kiekvieną savaitę mažieji stovyklos dalyviai mus aplanko vasaros skaitykloje, parke. Šįkart, esant nepalankiam orui, susitikome Vaikų literatūros skyriuje. Oras susitikimui nesutrukdė, tad smagiai praleidome laiką uždaroje erdvėje. Vaikai sužaidė keletą linksmų žaidimų, pabendravo, sužinojo įvairių faktų apie biblioteką. Už puikius žaidimus, aktyvumą ir sumanumą stovyklautojai buvo apdovanoti.

Skaityti daugiau...

Kūrybinis – edukacinis užsiėmimas

Dabartiniame pasaulyje žmogus įtrauktas į nuolatinės skubos būseną. Tai žmogus –vartotojas, nuolat vartojantis vis daugiau nevertingų, trumpalaikių daiktų. Tačiau šia vartotojiška kultūra žmonės jau persisotino. XXI a. vėl atsigręžiama į natūralias, ekologiškas medžiagas, sugrįžtama ir prie seniai pamirštų, nebenaudojamų technologijų.

Skaityti daugiau...

Bibliotekos e. skautai

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka neatlygintinai gavo ir perdavė planšetinius kompiuterius „Lenovo TAB“, būsimiems bibliotekos e. skautams.

Skaityti daugiau...