mobili versija | standartinė versija
main-image

Biblioteka pakvietė prisiminti Antaną Smetoną

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko skaitykloje kovo 7 d. vyko Aleksandro Merkelio knygos „Antanas Smetona: jo visuomeninė, kultūrinė ir politinė veikla“ aptarimas. Dalyvavo dr. Zita Šličytė – Lietuvos Respublikos Konstitucijos rengimo grupės narė, Atkuriamojo Seimo deputatė, teisininkė.


A. Merkelio knyga „Antanas Smetona: jo visuomeninė, kultūrinė ir politinė veikla“ – tai išsamiausia lietuvių istoriografijoje studija apie vieną iškiliausių XX amžiaus tautinio atgimimo veikėjų, pirmąjį Lietuvos Respublikos Prezidentą, ilgametį tarpukario Lietuvos valstybės vadovą Antaną Smetoną. Ją parašė tokia pat iškili asmenybė – istorikas ir literatūros kritikas, prezidento bendražygis Aleksandras Merkelis (1907-1994).
Šis susitikimas buvo skirtas Antano Smetonos metams ir Kovo 11-ąjai –Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Strakšytė pristatė renginio viešnią dr. Zitą Šličytę, kuri pati inicijavo šios knygos aptarimą, sakydama, jog pirmasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona yra nepelnytai užmirštas Lietuvoje. Ir tik Valstybės atkūrimo 100-mečio proga bei privačių rėmėjų dėka knyga buvo išleista Lietuvoje. O pirmoji šios monografijos laida buvo išleista 1964 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Monografija yra didelės apimties, siekia per 800 puslapių, jinai papildyta originaliomis geros kokybės nuotraukomis, Leidinys pateikia gausybę plačiai visuomenei nežinomų istorinių faktų, parodo ir vienos asmenybės vaidmenį valstybėje, ir tautos nenugalimą ryžtą kovoti už krašto nepriklausomybę.
Kai kurie susirinkusieji į knygos aptarimą pirmą kartą išgirdo tikruosius faktus apie Antano Smetonos gyvenimo ir politinės veiklos aspektus. Tai pirmasis šios iškilios asmenybės pagerbimas bibliotekoje.

Birutė Strakšytė
Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukų galerija