mobili versija | standartinė versija
main-image

Ebru menas

Balandžio 10 dieną 10.30 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas – tapyba ant vandens, dar vadinamas ebru menu.


Tapyba ant vandens kildinama iš Senovės Kinijos, kur buvo laikoma slaptu žynių mokslu, vėliau išplito po visą pasaulį, įgavo skirtingus pavadinimus (Ebre – „pelėsinis popierius“ Senovės Kinijoje, Abru – „Vandens veidas“ Centrinėje Azijoje bei dar daug kitų). Apie XVI a. išplito dabartinės Turkijos žemėse, kur įgavo Ebru pavadinimą. Dabartinė Turkija šią meno šaką išplėtojo taip, jog ji yra vadinama tradiciniu turkų menu ir yra saugoma UNESCO kultūros paveldo.
Užsiėmimą vedė savanorė iš Turkijos Hale. Užsiėmimo metu buvo naudojami originalūs, natūralūs, žmogui ir gamtai draugiški, augalinės kilmės dažai, specialūs teptukai, lazdelės, vandens šukos, ruošiamas specialus jūros dumblių ir vandens augalų mišiniu tirštintas vanduo. Viešnia iš Turkijos Halė pademonstravo, kaip reikia pasiruošti dažus; susirinkusius pamokino, kaip naudotis priemonėmis, kad išgauti įvairius raštus; išmokino ebru technika nusipiešti tulpes; net buvo išbandytas kiaušinių dažymas ebru, dar kitaip vadinama marmuravimo technika.
Tapyba ant vandens (ebru) išsiskiria šiomis savybėmis – padeda išlieti emocijas, atskleisti kūrybiškumą, lavina pastabumą, dėmesį, rankų judesius, moko bendrauti poroje, grupėje ir kt. Visa tai galėjo pajusti užsiėmimo dalyviai pirmąkart savo rankoje laikantys ebru priemones. Na, o svarbiausia, kad tapyba ant vandens (ebru) stebina, džiugina ir su ja sunku gauti blogą rezultatą, tad nebūtina turėti polinkio į meną ar mokėti piešti.
Norime padėkoti vyresniajai bibliotekininkei Silvijai Puškorienei, kad sutiko atvykti ir supažindinti mus su įdomia, dažnai terapijoje naudojama edukacija – ebru.

Nuotraukų galerija