mobili versija | standartinė versija
main-image

Spalvotas kelias į save

Gražią saulėtą pavasario popietę, balandžio 12 dieną, bibliotekoje lankėsi 8 klasės mokinės kartu su mokytoja Margarita Sruogyte. Vyresnioji bibliotekininkė Jolanta Šlečkienė mokiniams pristatė fraktalų piešimo metodą ir pagal šį metodą mokiniai kartu su mokytoja nusipiešė po diagnostinį fraktalą.


Pats žodis „fraktalai“ skamba moksliškai, negirdėtai ir, atrodytų, kad su menais ir juo labiau terapijomis neturi nieko bendro. Iš tiesų terminas „fraktalas“ kilęs iš lotyniško žodžio fractus, reiškiančio „sudarytas iš dalių“ ir yra naudojamas tiek matematikoje, tiek ir įvardinant mus supančius reiškinius.
Susipažinusios su technika, užsiėmimo dalyvės spontaniškai kūrė piešinį, kurį buvo galima skaityti kaip tekstą. Nupiešti fraktalai buvo perskaityti: analizuojant piešinio vietą lape, dydį bei formą, linijų charakteristiką, spalvinimo kruopštumą, intensyvumą, spalvų dominavimą buvo galima nemažai pasakyti apie žmogaus charakterį, polinkius, talentus, šiek tiek apie sveikatą ir net truputį apie ateitį.

Nuotraukų galerija