mobili versija | standartinė versija
main-image

Europa, kaimynai ir mes

Gegužės 14 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka organizavo renginį „Lietuva – Latvija: drauge saugiau“, kuriame savo darbo patirtimi apie kaimyninių šalių specialiųjų tarnybų bendradarbiavimą: bendrą patruliavimą, nusikalstamumo užkardymą dalijosi Skuodo rajono ir Latvijos Respublikos Priekulės nuovados policijos komisariatų ir priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų atstovai bei Priekulės merė Vija Jablonska. Taip pat į susitikimą atvyko Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.


Renginį „Lietuva – Latvija: drauge saugiau“ moderavo Stasys Vainoras, kuris renginį pradėjo pristatydamas kampanijos „ES drauge saugiau“ projekto tikslus ir apibendrino informacinės kampanijos „ES drauge saugiau“ idėjas bei knygą „Žmonės, kurie saugo Europą“, kurią gavo dovanų visi renginio svečiai ir dalyviai.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Skuodo rajono policijos komisaras Alfonsas Meškys ir Latvijos Respublikos Valstybinės policijos Kuržemės regiono Liepojos nuovados vadovas Inguss Ukstiņš papasakojo apie bendradarbiavimą sulaikant nusikaltėlius bei identifikuojant nusikaltusius asmenis. Apie bendradarbiavimą savo mintimis pasidalijo ir Latvijos Respublikos Priekulės nuovados merė Vija Jablonska.
Klaipėdos APVG Skuodo rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Vaclovas Kirsenka ir Skuodo rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Mindaugas Jazbutis dalijosi patirtimi apie gaisrų gesinimą Latvijos pasienyje, apie vis dar esančius biurokratinius suvaržymus, kai reikia gauti leidimą iš vadovybės esančios sostinėse ir t.t.
Daug veržlumo ir energijos popietės metu suteikė Arnoldo Pranckevičiaus pasisakymai ir atsakymai į susirinkusiųjų klausimus. O klausta buvo dėl pabėgėlių, „Brexit“, biurokratijos esančios Europos Sąjungos institucijoje ir t.t. Renginio pabaigoje buvo parodytas įtaigus trijų minučių klipas, pasakojantis apie tai, kodėl mums visiems vieningai reikia eiti balsuoti rinkimuose į Europos Parlamentą.
Visų mintys buvo vieningos – būdami Europos Sąjungoje jau 15 metų, esame saugesni, nes esame kartu.

Birutė Sruogienė
Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukų galerija