mobili versija | standartinė versija
main-image

Paskaita apie poezijos terapiją

Birželio 6 dienos pavakarę Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje susirinko itin daug lankytojų į paskaitą „Poezijos terapija“, kurią skaitė Vyrų krizių centro vadovė psichologė Oksana Liutkevičienė.

Tai pirmoji paskaita iš projekto „Sveikos gyvensenos skatinimas Skuodo rajono savivaldybėje“. Iš viso vyks 12 paskaitų birželio, rugsėjo ir spalio mėnesiais. Šios paskaitos dar vyksta Mosėdžio, Barstyčių ir Ylakių filialuose.
Lektorė Oksana pasakojo apie poezijos teikiamą naudą sveikatai kaip atsipalaidavimo šaltinį ir gydymo metodą. Paskaitos dalyvių tarpe net 15 jų buvo iš Skuodo literatų klubo „Nojus“. Jie išsakė savo mintis, gyvenimo sentencijas, kuriomis vadovaujasi bei uždavė lektorei nemažai klausimų.
Karštą birželio vakarą visus suvienijo poezija ir prieita prie tos minties, kad poezijos terapija – vienas būdų, padedančių susitikti su pačiu savimi. Tai nėra tabletė, kurią galima paduoti vienos ar kitos ligos atveju, o metodas. Net skaitant tą patį eilėraštį kiekvienas jį išgyvena kitaip, asociacijos gali būti labai skirtingos. Todėl poveikis ir santykis su poezija yra skirtingas.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija