mobili versija | standartinė versija
main-image

Paroda „Iš papuošalų skrynelės“

„Gražus dalykas – tai amžinas džiaugsmas: Jo žavesys tik auga ir niekados nevirsta į nieką; bet vis išliks mums.“ John Keats

Rugpjūčio 21 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Kaukolikų filiale vyko Juditos Pakalniškienės rankdarbių parodos pristatymas-kūrybinis užsiėmimas. Rankdarbius Judita pamėgo jau senai. Kaupė, krovė, o kai nebetilpo papuošalų skrynelėje, nutarė parodyti kuo užsiima laisvalaikiu. Tai pirmoji J. Pakalniškienės paroda, pristatyta viešojoje erdvėje. Joje velti šalikai, papuošalai. Pirmus savo darbus dovanojo giminėms, draugams, ardė ir vėl dėliojo, kol gaudavo norimą rezultatą. Per daugelį metų keitėsi medžiagos, kurios virto gražiomis skraistėmis ar papuošalais. Kiekvienas šalikas turi savo istoriją. Kūrinių autorė kruopščiai rinko šilką, dėliojo vilnos kuokštelius, kurie po ilgo darbo virto puošniu šaliku ar skraiste. Tarp tviskančių auskarų, apyrankių, karolių smagu atrasti sau skirtą papuošalą, o Judita papasakos apie jo akmenukus. Baigdama pristatymą ji mus pamokė, kaip kuriami papuošalai, kokius įrankius, medžiagas reikia naudoti.
Padėkojome Juditai už debiutinę parodą, palinkėdami kūrybos polėkio naujiems darbams. Simboliška, kad naujos kūrėjos pirmoji paroda buvo pristatyta Tautodailės metais.

Nuotraukų galerija