mobili versija | standartinė versija
main-image

,,Ir nusinešė saulę miškai“... PAULIUI ŠIRVIUI – 100

Rugsėjo 7-11 dienomis į Didžiųjų Rūšupių filialo biblioteką užsukusius lankytojus bibliotekininkė pakviesdavo puodeliui arbatos ir trumputei pažinčiai su daininguoju, ypatingo likimo poetu Pauliumi Širviu, kuriam rugsėjo 6 d. būtų sukakę 100. ...

bet, pritaikydami paties poeto žodžius, galime sakyti, kad Jo saulę nusinešė miškai: anksti mirė tėvas, neilgai trukus ir mama, tad teko kęsti samdinio dalią, svetimų namų naštą, daug dirbti, klajoti... skurdas ir nepriteklius buvo nuolatiniai palydovai, tačiau neužslopino noro mokytis, noro svajoti, noro kurti, noro mylėti ir būti mylimam... o kur dar karo negandos... ,,Aš toks vienas, velnioniškai vienas“, – prasiverždavo skaudžią nevilties valandėlę, bet... žiūrėk, iš kišenės jau traukiama lūpinė armonikėlė ir liejasi švelni, kiek graudi melodija: ,,O Sartai, jūs Sartai mėlynieji, / Su tuo klyksmu žuvėdrų liūdnuoju! / Pamylėjau aš jus, pamylėjau, / Piemenėlio dainelę niūniuojant“... ,,Pagaliau gimtinė. Jos žmonės, papročiai, peizažas. Ir liaudies dainos. Nuostabiosios gimtojo krašto dainos! Iš jų būtina mokytis mums visiems – ir poetams, ir kompozitoriams. Ir jaunimui...“, – taip pagarbiai apie gimtąjį kraštą kaip vieną didžiausių savo mokytojų viename interviu yra kalbėjęs PAULIUS ŠIRVYS.

Vienas kitas bibliotekininkės žodis, vienas kitas perskaitytas eilėraščio posmas ir įrašas su paties poeto skaitomu eilėraščiu, – viso labo dešimt minučių prie arbatos puoduko, bet ne vienas dėkojo už galimybę išgirsti apie kai kam visai nežinotą poetą, kai kam pažintą, o kai kas tą poetinį arbatos gėrimą užbaigė viena po kitos išplaukiančiomis dainomis: ,,ir pražydo linai prie šaltinio gilaus mėlynai mėlynai kaip akelės brangaus...“, ,,Aš lauksiu prie Vilniaus, prie pasakų miesto, kur teka Neris su žara“. Toks netikėtas pasisėdėjimo posūkis tik parodė, kad talentingai sukurptas žodis nemiršta, kad jis pasiekia žmonių širdis ir jose apsigyvena.

Bibliotekininkė Ramutė Šličiuvienė

Nuotraukų galerija