mobili versija | standartinė versija
main-image

Elenos Mikulskienės tapytų darbų paroda „Jausmų mozaika“

Spalio 15 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filiale atidaryta tapytojos Elenos Mikulskienės darbų paroda „Jausmų mozaika“. Paroda skirta Tautodailės metams paminėti.


Parodos autorė gimė ir augo Naujojoje Akmenėje, šiuo metu gyvena Mažeikiuose. Polinkis piešti Eleną lydėjo nuo pat vaikystės. Gyvenimas taip padiktavo, kad ne iš karto pasirinko meną. 1983 m. baigė Šiaulių pedagoginį institutą, tapo rusų kalbos mokytoja. Svajonė, susieti savo gyvenimą su daile, neapleido. 1995 metais Lietuvos pedagoginiame kvalifikacijos institute baigė Vilniaus dailės akademijos persikvalifikavimo studijas ir tais pačiais metais pradėjo dirbti dailės mokytoja. Dabar jau greitai bus metai, kaip nebedirba, todėl kūrybai skiria daugiau laiko. Elena savęs nelaiko menininke, tik mėgėja. Ilgą laiką darbus matydavo tik artimiausi žmonės, esanti savikritiška, nepasitikinti. Tik prieš dvejus metus išdrįsusi savo darbais pasidalinti su kitais žiūrovais, įkalbėjo N. Akmenės bibliotekos vedėja Zita Sinkevičienė. Surengė jos pirmą darbų parodą. Po to sekė dar kelios.
Pagrindiniai autorės įkvepėjai yra gamta, ją supantys žmonės, patirtos emocijos. Labiausiai mėgsta tapybą, bet kartais pabando ir grafiką. Neturi kažkokio ypatingo vieno stiliaus. Kartais tapo realistiškai, kartais šiek tiek stilizuotai, o kartais visai abstrakčiai. Portretus, peizažus, natiurmortus keičia stilizuotos gėlės, siluetai, abstrakčios kompozicijos. Kartais labai dekoratyvios, mozaikiškos, intensyvaus kolorito, o kartais ramios. Priklauso nuo nuotaikos. Dažniausiai Elena tapo akrilu, kartais aliejumi, akvarele, nevengia koliažo elementų, mišrių technikų. Mėgsta diptikus, triptikus, nes autorės teigimu, taip lengviau plėtoti jausmus, mintis.
Bibliotekos erdvę išpuošė ne tik įvairūs, skirtingi autorės paveikslai, bet ir kiti darbai –nuspalvinti akmenukai, vazos. Nuoširdžiai dėkojame Elenai Mikulskienei!

Nuotraukų galerija