mobili versija | standartinė versija
main-image

Baliui Sruogai atminti

Vasario 2 d. minėjome XX a. vidurio lietuvių rašytojo Balio Sruogos 125-ąsias gimimo metines. Balys Sruoga gerai žinomas kaip simbolistinės poezijos kūrėjas, literatūros kritikas, dramaturgas, teatrologijos pradininkas bei tautosakos tyrinėtojas. Jis buvo ne tik rašytojas, bet, kaip teigiama ir „maištininkas, ištvėręs nacių žvėriškumą mirties stovykloje ir apie tai pranešęs pasauliui“.

Vokiečių okupacijos metais Balys Sruoga buvo suimtas ir išvežtas į koncentracijos stovyklą, kur iš arti susidūrė su mirtimi ir turėjo kovoti dėl savo išlikimo. Šie išgyvenimai įkvėpė B. Sruogą parašyti garsiuosius memuarus ‚Dievų miškas“. „B. Sruogos „Dievų miškas“ – viena originaliausių memuarų knygų apie klaikiąją nacių naikinimo mašiną – koncentracijos lagerius. Kartu tai ir vienas savičiausių lietuvių literatūros kūrinių, parašytas itin talentingai, pasiremiant ironija, grotesku, sarkazmu, be moralizavimo, be didaktikos, be sentimentų – tarsi tik tokiu šarvu apsišarvavus būtų įmanoma atsilaikyti, išlikti šioje nežmoniškoje, neįtikinamoje savo žiaurumu ir absurdu XX amžiaus mėsmalėje“, – yra rašęs literatūros kritikas Vytautas Kubilius savo veikale „XX amžiaus literatūra“.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filialas kviečia susipažinti su Balio Sruogos atminimui skirta virtulia paroda.