mobili versija | standartinė versija
main-image

Internetas: nuo išmintingo iki kenksmingo

Vasario 8 – 13 dienomis visoje Lietuvoje buvo minima Saugesnio interneto savaitė. Šios savaitės dienomis bibliotekose vyksta įvairiausios veiklos, skatinančios, ypač vaikų ir jaunimo, saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.  

Nors dirbame karantino sąlygomis ir negalime organizuoti saugaus interneto pamokų, žaidimų pačioje bibliotekoje, bet vis tiek reikia rasti būdų, kad nors dalis bibliotekos lankytojų įsijungtų į šią akciją ir vienokiu ar kitokiu būdu įgytų daugiau žinių apie saugų elgesį internete.

Tad Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filialas pakvietė savo lankytojus tą savaitę stebėti edukacines pamokėles internete. Jose buvo kalbama apie internetinius žaidimus, asmeninės informacijos saugumą, žalingą turinį internete, internetinius draugus. Nuorodomis į virtualias pamokas buvo pasidalinta Facebook paskyros Lenkimų filialo grupėje.  

Vasario 8 – 13 d. į Lenkimų filialą užsukę lankytojams bibliotekininkė taip pat skyrė užduotį – sugalvoti žodžius, apibūdinančius internetą, kurie buvo rašomi ant didelio popieriaus lapo. Šis žaidimas, pavadintas „Sugalvok“ buvo pamėgtas vaikų pernai, kai bibliotekoje vyko saugaus interneto pamoka. O šiais metais į tokį žaidimą įsitraukė ir suaugę lankytojai. Jie iš viso sugalvojo 27 interneto apibūdinimus, kurie patys įvairiausi: nuo išmintingo ir visagalio iki kenksmingo ir bjauraus. Žinoma, internetas ne visada yra geras, jis gali būti ir pavojingas, jei panirus į virtualią erdvę, pamiršime pagrindines saugaus elgesio taisykles. O taisykles ir savo žinias saugaus interneto tema, spręsdami testus, pritaikytus savo amžiau grupei, namuose išsprendė keturi moksleiviai: Egidija, Kasparas, Ugnė ir Justė ir savo rezultatą atsiuntė bibliotekininkei.  Jų visų žinios apie elgesį internete visai neblogos, o ir kiti jas visada gali atnaujinti svetainėje draugiskasinternetas.lt

Palinkėjimas: tegu internetas niekada netampa jūsų priešu!

Nuotraukų galerija