mobili versija | standartinė versija
main-image

Žemaitiškos knygos ,,Blezdingas prasklēd žėidus“ pristatymas

2019 metų lapkričio mėnuo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko bibliotekai išskirtinis ir kitoks, tuo pačiu labai svarbus ir istorinis, nes vykdo projektą „Blezdingas prasklēd žėidus“, kuris skirtas Žemaitijos metams paminėti. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Galima drąsiai teigti, jog svarbiausia ir reikšmingiausia projekto dalis yra ta, kad biblioteka, projekto vykdymo metu, išleido naują žemaitiškų skaitinių knygelę ,,Blezdingas prasklēd žėidus“. Knygelė yra skirta Žemaitijos jaunimui nuo 14 iki 28 metų, kuria siekiama pratinti žemaičių jaunimą ne tik prie savo kalbos, bet ir prie savojo rašto, skatinti jaunus žmonės ne tik gerbti, bet ir pamilti savo kalbą.
Vaikų literatūros skyriaus darbuotojoms atiteko garbė pristatyti naująją knygelę apskrityje. Tad lapkričio 5 d. mūsų laukė būrelis mokinių Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Trečiokai atvyko iš Palangos ,,Baltijos“ pagrindinės mokyklos su savo mokytojomis. Buvo malonu mokinukus supažindinti su žemaičių kalba, tarme, o taip pat ne tik su Žemaitijos, bet ir su Latvijos rašytojais. Mokiniai noriai dalyvavo užsiėmimuose, žaidė žemaitišką žaidimą, atsakinėjo į klausimus bei pabandė paskaityti žemaitiškai.
Džiugu, kad į naujos žemaitiškos knygos pristatymą Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkes, kurios tą dieną buvo literatūrologė ir ornitologė, lydėjo pats knygelės sumanytojas ir sudarytojas Edmundas Untulis, kurio tekstai ir eilės puikiai nugulė į knygą tarp kitų žemaitiškai rašančių autorių kūrybos. Edmundas vaikams trumpai papasakojo knygelės išleidimo viziją, kaip parinko tekstelius, kas paskatino knygelę sudaryti, kaip prikalbino Latvijos rašytojus sukurti eiles, skirtas žemaitiškai knygai ir kaip sekėsi jas išversti.
Diena buvo kupina naujų žinių vaikams, smagių užsiėmimų, vaikiško juoko ir šurmulio. Malonu, kai vaikai domisi mūsų protėvių kalba, kai kurių mokinių seneliai ir tėveliai yra žemaičiai, tad žemaičių kalba jiems visai nebuvo svetima.
Tai buvo premjerinis knygos pristatymas. Šį mėnesį taip pat mūsų mokiniai laukia Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje, Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje, Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje bei mūsų rajone Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos filialuose.

Nuotraukų galerija