mobili versija | standartinė versija
main-image

Pirmieji Stasio Jonausko skaitymai Gėsaluose

Rugpjūčio 4 d. poezijos pavasaris, dėl karantino nukeltas į rugpjūtį, užsuko į Gėsalus, kur vyko pirmieji, tradiciniais tapsiantys, Stasio Jonausko skaitymai. Tai vienas iš tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2020“ renginių. Šie skaitymai labai svarbūs bendruomenei, jaunimui, nes kiekvienas turi pažinti savo krašto iškilius žmones, gerbti jų atminimą.


Renginį organizavo Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka ir Skuodo literatų klubas „Nojus“. Į skaitymus atvyko poetės iš Latvijos rašytojų sąjungos Liepojos skyriaus – Gunta Šnipkė ir Sandra Vensko. Jų skaitomus eilėraščius į žemaičių kalbą tiesiogiai vertė Edmundas Untulis bei paskaitė ir savų filosofinių eilių.
Kūrybos perlais dalinosi Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus atstovai: Nijolė Kliukaitė – Kepenienė, Dainius Sobeckis, Danielius Milašauskas, Gerda Jankevičiūtė ir Darius Rekis. Turėjome progos paklausyti Lidijos Šimkutės, gyvenančios Australijoje, dažnai grįžtančios į Lietuvą, eilių, kurias perskaitė renginio vedančioji, literatų klubo – „Nojus“ prezidentė Dalia Zabitienė. Intarpus tarp eiliavimo šauniai užpildė Jūratės Baltinaitė, smuiku atlikdama nuostabias ir svajingas melodijas.
Poeto našlė Staselė Jonauskienė dėkojo už Stasio kūrybos atminimo puoselėjimą. Jai vis dar buvo sunku kalbėti be jaudulio, nes po skaudžios netekties praėjo vos dveji metai.
Poezijos skaitymams gražią aplinką sukūrė ir žemaitiškomis vaišėmis pasirūpino Gėsalų bendruomenės aktyvas. Dėkojame Vidai Rušinskienei ir jos pagalbininkėms už nuoširdumą, vaišingumą ir sukurtą gerą aurą.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos Danutės Lekniuvienės

Nuotraukų galerija