mobili versija | standartinė versija
main-image

Vaikai susitiko su knygų autore Lina Žutaute

2016 m. spalio 27 d. Skuodo Bartuvos progimnazijos salėje šurmuliavo vaikai, belaukdami knygų autorės Linos Žutautės. Susitikimą organizavo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius. Atvykus autorei ekranas tuoj nušvito jos knygelių iliustracijų nuotraukomis. Lina Žutautė mažiesiems papasakojo, kad pirmieji jos piešiniai buvo namuose ant grindų.

 

Taip pat jie sužinojo kada autorė pradėjo iliustruoti knygas. Vaikų pritarimo šūksnių sulaukė pasakojimas apie žinomiausio jos knygelių personažo „Kakės Makės“ atsiradimą. Dauguma susirinkusių jau buvo skaitę visas serijos „Kakė Makė“ knygeles, ekrane pažino šių knygelių herojus. Autorės paskatinti vaikai mėgino pavaizduoti mamos ir tėčio veido mimikas, kai jie iškrečia išdaigą ir kai padaro gerą darbą. Taip pat kartu su rašytoja mėgino pasvajoti kas galėtų atvykti į jų gimtadienį.
Po susitikimo nutįso ilga eilė vaikų, norinčių gauti Linos Žutautės autografą. Laukdami autografų vaikai labai susidomėjo autorės knygų parodėle, kurią parengė ir knygelių veikėjų dekoracijas sukūrė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos. Prie šios parodėlės vaikai fotografavosi su L.Žutaute, čia pat ėmė knygeles ir sutūpę ant scenos laiptų jas vartė ir skaitė. Smalsiausieji mėgino sužinoti kaip ir iš ko padaryta torto dekoracija iš knygelės „Kakė Makė ir svajonių gimtadienis“.
Nuoširdžiai dėkojame Bartuvos progimnazijos direktoriaus pavaduotojai Livetai Šlepavičienei ir bibliotekos vedėjai Bronislavai Domarkienei už pagalbą, organizuojant renginį. Šis susitikimas – tai vienas iš projekto „Dvylika mėnesių su knyggraužiais“ renginių, kurį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukų galerija