mobili versija | standartinė versija
main-image

Literatūrinis protmūšis Skuode

2016 m. lapkričio 28 dieną Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė Bartuvos progimnazijos mokinius sudalyvauti literatūriniame proto mūšyje, kurį organizavo Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos vadovė Inga Mitunevičiūtė. Projekto idėja gimė LNB Vaikų ir jaunimo literatūros departamente, o jo tikslas – pademonstruoti vaikams, kad skaitymas gali būti linksmas, atraktyvus, azartiškas užsiėmimas, o ne tik nuobodi veikla.
 
Renginį vedė aktorė Virginija Kuklytė. Protmūšyje dalyvavo 3-4 klasių mokiniai, iš kiekvienos klasės po vieną komandą. Jie turėjo atsakyti į 4 turų klausimus: bendrai apie literatūrą, skaičius, personažus, paveikslėlius. Literatūrinio protmūšio nugalėtojais tapo 4c klasės komanda, kurios pavadinimas buvo „Knyga – mūsų draugas“, antroji vieta atiteko 3a klasės komandai „Knygų pasaulis“. Dėl trečiosios vietos kovojo dvi ketvirtokų komandos. Po papildomų klausimų trečiąją vietą iškovojo „Knygų ieškotojų“ komanda iš 4b klasės. Trys nugalėtojų komandos apdovanotos stalo žaidimais. Linksmoji 4a klasės „Ryžiukų“ komanda liko ketvirti, bet jiems atiteko Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus saldus paguodos prizas. Žaidimų pertraukų metu vaikai vaišinosi saldumynais. Visų komandų dalyviai dovanų gavo vaikų knygų autorės Linos Žutautės sukurtus plakatus.
Dėkojame Skuodo Bartuvos progimnazijos trečiokų ir ketvirtokų mokytojoms, paskatinusioms savo mokinius pasitikrinti literatūrines žinias ir išbandyti jėgas šiame azartiškame žaidime. Taip pat didelis ačiū direktoriaus pavaduotojai Linetai Šlepavičienei ir bibliotekos vedėjai Bronislavai Domarkienei už pagalbą organizuojant šį renginį.
 
Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Stanislava Minelgienė

Nuotraukų galerija