mobili versija | standartinė versija
main-image

Literatūrinis rytmetis „Gimtosios kalbos ABC“

2017 m. vasario 24 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko literatūrinis rytmetis „Gimtosios kalbos ABC“, skirtas Tarptautinei gimtosios kalbos dienai. Jame dalyvavo Skuodo Bartuvos progimnazijos 2a klasės mokiniai su auklėtoja Vaida Ruškiene ir bibliotekos vedėja Bronislava Domarkiene.

Renginį pradėjome nauju literatūriniu žaidimu, sukurtu įprastų žaidimų su kauliukų principu. Žaidime – 40 literatūrinių klausimų ir užduočių, į kurias dvi antrokų komandos atsakinėjo mesdamos kauliuką. Užduotys įvairios: atspėti pasakos veikėją, pabaigti knygos pavadinimą, perskaityti trumpą tekstą, suskaičiuoti knygos iliustracijas, surasti lentynoje E. Untulio knygutę „Saulės pokštai“, o dviejuose klausimuose „slėpėsi“ prizai. Nugalėjusiai komandai atiteko prizas, o abiem komandoms po maišelį saldainių. Po žaidimo sekė dar viena užduotis – žemaitiškus žodžius išversti į literatūrinę kalbą.
Tikimės, kad antrokams šis renginys buvo įdomus ir naudingas. Žaidime vaikai susipažino su lietuvių ir kitų autorių knygelėmis, sužinojo naujų žemaitiškų žodžių, linksmai praleido klasės valandėlę.

Nuotraukų galerija