mobili versija | standartinė versija
main-image

Susitikimas su „Šunojaus dienos“ autore Ilona Ežerinyte

Gruodžio 5 d. Skuodo rajono Savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje lankėsi būrys Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistų. Su jais kartu atvyko vaikams ir paaugliams rašanti autorė Ilona Ežerinytė. Jos knygos „Šunojaus diena“ ir „Sutikti eidą“ dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai 2017“ ir pretenduoja tapti geriausiomis šių metų lietuvių autorių knygomis vaikų ir paauglių kategorijose.


Susitikimas su rašytoja Ilona Ežerinyte vyko Skuodo Bartuvos progimnazijos bibliotekoje. Autorę trumpai pristatė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Stanislava Minelgienė. Į susitikimą susirinko Bartuvos progimnazijos 3a ir 3b klasių mokiniai su auklėtojomis Vaida Ruškiene ir Daiva Jonušiene. Džiugu, kad daugelis 3b klasės mokinių jau buvo perskaitę pirmąją rašytojos knygą „Šunojaus diena“ ir ją turėjo atsinešę į susitikimą. Ilona Ežerinytė vaikams įdomiai papasakojo, kaip atsirado pirmoji knygelės istorija „Mažas raudonas taškelis“. Daug dėmesio ji skyrė knygos iliustracijoms, kurios iš pažiūros yra pilkos, kaip lapkričio dangus, bet įsižiūrėjus geriau tai kruopštūs ir nuoširdūs knygos iliustratoriaus Raimondo Gnižinsko sukurti paveikslėliai, kurie originaliai puošia knygelę. Lapą prieš antrąją knygos istoriją tiesiog norisi paglostyti. Iliustracija atrodo tokia švelni, kaip šios istorijos veikėjo šuns Grapo kailis.
Įdomūs vaikų klausimai ir dar įdomesni autorės atsakymai prikaustė visų klausytojų dėmesį. Ilga eilė norinčių gauti autorės autografą nutįso per visą Bartuvos progimnazijos biblioteką. Smagu skaityti įdomias autorės istorijas, bet dar smagiau, kai buvai ją sutikęs, uždavei klausimą, sužinojai kaip atsirado vienas ar kitas knygos veikėjas. Dėkojame kolegoms iš Vilniaus, kad Skuodo vaikai turėjo galimybę susitikti su knygų autore Ilona Ežerinyte.

Nuotraukų galerija