mobili versija | standartinė versija
main-image

Literatūrinės savaitės „Vaikų knygų penketukas 2017“ startas

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje prasidėjo literatūrinė savaitė „Vaikų knygų penketukas 2017“. Sausio 15 d. 15 val. atidaryta ir jauniesiems skaitytojams pristatyta literatūrinė paroda, kurioje puikuojasi populiariausios 2017 metų vaikiškos knygos: E. Daciūtės, A. Kiudulaitės „Laimė yra lapė“, Gajos Gunos Eklės „Brolis, kurio nereikėjo“, R. Unos „Aš esu Tomas seklys“, I. Ežerinytės „Šunojaus diena“ ir V. Šidlausko „Ulfas ir stebuklinga barzda“.

Vaikų bibliotekos lankytojus maloniai stebina tarp penketuko knygų įsiterpęs žaismingas, paskutinės minėtos knygos herojus Ulfas, kurį, pasitelkusi išmonę ir fantaziją, sukūrė Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Adelė Baltonienė. Diskutuoti apie geriausio penketuko knygas planuojama ne vieną kartą, nes vaikų bibliotekoje lankytojai dažnai keičiasi, o penketuke esančios knygos vertos, kad apie jas sužinotų kiek galint daugiau vaikų. Paminėtina tai, kad šias knygas Vaikų literatūros skyriui, užpildžius specialią paraišką, padovanojo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
Na o pirmieji, nusprendę išsamiau susipažinti su šauniausiomis knygutėmis buvo Skuodo vaikų lopšelio darželio „Buratino“ grupės auklėtiniai. Sausio 16 d. 10.30 val., lydimi auklėtojų Eglės Šimkuvienės ir Vidos Jotkienės, darželinukai rinkosi į edukacinį rytmetį „Apie laimę, lapę ir boružę“. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Stanislava Minelgienė pasakojo apie biblioteką, parodė išskirtines – storiausią, mažiausią ir didžiausią apimtimi knygas, o vėliau netrūko šurmulio ir džiaugsmo – prasidėjo įdomios veiklos. Pirmiausia vaikai apžiūrėjo savo pagamintų knygučių parodėlę „Aš sukūriau knygutę“. Jų pavadinimai patys įvairiausi: „Mašinos“, „Gėlės“, „Miškas“, „Angeliukas“ ir kt. Knygeles apžiūrėjus ir įvertinus, Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Gražina Daukantienė edukacinio rytmečio dalyvius supažindino su spalvinga ir įdomia knyga „Laimė yra lapė“, o vėliau vaikai pagal šią knygutę buvo pakviesti gaminti koliažus. Per stebėtinai trumpą laiką ant specialiai paruoštų molbertų darželinukai stropiai suklijavo paveiksliukus miško, mašinų, puodynių ir indų bei žiemos temomis. Spalvingi koliažai papuošė biblioteką, o džiaugsmo buvo ir mažiesiems autoriams. Su kita penketuko knygele „Šunojaus diena“ supažindino Vaikų literatūros skyriaus vedėja Stanislava Minelgienė, o po to laukė dar viena užduotis – spalvinti rankų darbo knygutes „Pasaka apie boružėlę, katę ir šuniuką“. Išmonės darželinukams netrūko, tad čiupę spalvotus flomasterius ir ant knygelės užrašę savo vardą, visi ėmėsi darbo. Knygutės liko vaikams, o už nuveiktas kūrybines veiklas visus edukacinio rytmečio dalyvius bibliotekininkės apdalino saldainiais. Vieni kitiems padėkojome, atsisveikinome ir darželinukai lydimi auklėtojų išskubėjo atgal į darželį. Lauksime sekančio susitikimo, juk vaikų bibliotekoje galima rasti ne tik knygų – čia daug kitokių įdomių veiklų, kurios skatina bendravimą, ugdo kūrybiškumą bei suteikia šiltas emocijas.

Nuotraukų galerija