mobili versija | standartinė versija
main-image

Naujiena – 3d spausdintuvas!

Sausio 16 d. 15 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius grupę Skuodo Bartuvos progimnazijos 5-7 klasių moksleivių pakvietė į neįprastą pamoką, kurioje jos dalyviai buvo supažindinti su neseniai bibliotekoje atsiradusia nauja technologija – 3D spausdintuvu.

Apie jo galimybes, privalumus, apie tai, kaip prisijungus specialioje svetainėje naudotis trimačiu redaktoriumi, projektuoti daiktų modelius, susirinkusiems pasakojo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Dokumentų komplektavimo ir informacinių technologijų skyriaus inžinierius bibliotekinių procesų automatizavimui Giedrius Lekstutis. Visa tai moksleiviai išbandė praktiškai, prisijungę prie kompiuterių. Paaiškėjo, kad 3D spausdinimas nėra visai paprastas procesas, o patį spausdintuvą galime vadinti robotu, kuris klauso kompiuterio komandos, atlikdamas papildomas funkcijas. Pamokos metu moksleiviai bandė projektuoti pasirinktus modelius, kad vėliau savo sumodeliuotą ir virtualiai apipavidalintą idėją 3D spausdintuvo pagalba galėtų paversti apčiuopiamu ir realiu daiktu. Ne visiems vienodai gerai sekėsi, bet prie savo nebaigtų, bet svetainėje išsaugotų darbų visada bus galima sugrįžti, juos patobulinti ir tik tada, nurodžius spausdintuvui reikiamus parametrus, duoti jam komandą savo susikurtą idėją paversti realybe.
Kol vaikai interneto skaitykloje projektavo modelius, 3D spausdintuvas „nesnaudė“ ir gamino jau iš anksto suprojektuotas šachmatų figūras, o šį procesą su susidomėjimu stebėjo ir didesni, ir mažesni bibliotekos lankytojai. Taigi, tokios pamokos pravers ir kitiems, tiesiogiai nedalyvavusiems – jei ir neišbandyta praktiškai, tai bent pamatyta, išgirsta, sužinota.

Nuotraukų galerija