mobili versija | standartinė versija
main-image

Apie Ulfą, seklį Tomą ir brolį, kurio nereikėjo

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje tęsiasi literatūrinė savaitė „Vaikų knygų penketukas 2017“. Sausio 18 d. 15.45 val. įvairių klasių mokinukai dalyvavo teatralizuotoje prisiminimų popietėje „Su Ulfu, apie Ulfą ir praeities seklius“.

Popietės dalyviai susipažino su dar trimis geriausiomis vaikų knygų penketuko knygomis“: V. Šidlausko „Ulfas ir stebuklinga barzda“, R. Unos „Aš esu Tomas seklys“ ir Gajos Gunos Eklės „Brolis, kurio nereikėjo“. Ištraukų iš šių knygelių paskaitė ne tik pačios bibliotekininkės, bet ir Skuodo P. Žadeikio gimnazijos auklėtinis Kasparas Matulevičius. Vaikus linksmai nuteikė į popietę sumanęs atvykti vienos iš knygelių herojus Ulfas (bibliotekininkė Adelė), kuris susirinkusiems pasakė linksmą prisistatymo kalbą. Pasakojant apie kitą penketuko knygą „Aš esu Tomas seklys“, prisiminta tuos laikus, kada nebuvo nei kompiuterių, nei mobilių telefonų, tačiau vaikai patys sugebėdavo prisigalvoti įvairiausių žaidimų ir pramogų. Renginyje dalyvavę mokinukai turėjo galimybę susipažinti su anų laikų pinigais: rubliais ir kapeikomis. Ne vienas panoro juos paliesti, sužinoti, ką ir kiek už šiuos pinigus buvo galima nusipirkti. Paskutinė penketuko knyga „Apie brolį, kurio nereikėjo“ paskatino rimtesnei, gyvenimiškai šeimos temos diskusijai. Kaip elgtųsi vaikai, sužinoję, kad tėvai panoro įsivaikinti berniuką iš vaikų namų, ar pritartų tokiam sprendimui, ar norėtų tokio brolio – štai kokie klausimai buvo aptariami.
Smagu, kad pokalbiai visokiomis temomis tęsėsi ir pasibaigus popietei, besivaišinant saldumynais. Geriausių vaikų knygų penketuko pristatymas baigėsi, tačiau dar veikia, herojaus Ulfo „saugoma“ parodėlė, o šias knygas galima pasiimti vaikų bibliotekoje, perskaityti ir sužinoti tikrai įdomių dalykų. Kviečiame!

Nuotraukų galerija