mobili versija | standartinė versija
main-image

Pažintis su 3D pieštukais ir ženkliukų gamyba

Pirmasis ilgai laukto pavasario mėnuo Vaikų literatūros skyriuje prasidėjo su kūrybingu nusiteikimu išmokti kažko naujo. Tik pabaigę darbus Kaziuko artelėje, vaikams organizavome naujas edukacines veiklas.


Kovo 6 d. vaikų bibliotekoje lankėsi Skuodo Bartuvos progimnazijos 1a (mokytoja Vaida Litvinienė), o kovo 9 d. – 1b (mokytoja Asta Jekučinskienė) bei 3b (mokytoja Daiva Jonušienė) klasių mokinai. Šių vaikų apsilankymo tikslas – susipažinti su neįprastomis technologijomis – 3D pieštukais ir ženkliuko gamybos aparatu. Kovo 6 d. edukacinių veiklų dalyviams ženkliukus gaminti padėjo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Ūkio skyriaus vedėjas Mindaugas Varneckis, o 3D pieštuku naudotis mokino Dokumentų komplektavimo ir informacinių technologijų skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Jolanta Šlečkienė. Kovo 9 d. šių neįprastų „menų“ mokė pačios Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos. Per šias dvi dienas 3D pieštuku, naudojant specialias spalvotas medžiagas, buvo nupiešta įvairų gražių dalykų (vaisių, uogų, paukščių, širdelių ir kt.), o pats įdomumas tame, kad juos nuėmus nuo popieriaus, jie virto realiais daiktais (arba bent jau panašiais į tokius). Susipažinę su ženkliuko gamybos aparatu ir jo veikimo principais, visi vaikai, padedami užsiėmimų mokytojų, pasigamino savo iš anksto nupieštų, spalvingai išmargintų ženkliukų.
Abi dienas užsiėmimų laikas tirpte ištirpo, sekėsi ne visiems vienodai, bet noras iš peties darbuotis neblėso, o rezultatai nudžiugino – pagaminta gražių darbelių. Tikimės, kad naujai išmoktos veiklos bus naudingos, nes jos skatina ne tik kūrybiškumą, bet ir norą domėtis naujovėmis.

Nuotraukų galerija