mobili versija | standartinė versija
main-image

Knygnešio diena su knygutyčių žaidimais

Kovo 16 d. – Knygnešio diena. Taip jau sutapo, kad būtent šią dieną Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Skuodo Bartuvos progimnazijos 7c klasės mokiniai su klasės vadove Margarita Sruogyte. Po trumpo pasveikinimo su Knygnešio diena, bibliotekininkės pakvietė svečius žaisti literatūrinį žaidimą „Knygų labirintai“.

Jis buvo skirtas artėjančiam poeto Stasio Jonausko 70-čiui. Trims komandoms įprastą žaidimą su kauliuku pasunkino po linksmomis varlytėmis besislepiantys klausimai. Ši septintokų klasė su literatūra „nesusipykusi“, todėl atsakinėti sekėsi gana sklandžiai. Saldūs prizai pasaldino ir pralaimėjusių kartėlį, ir nudžiugino laimėjusius. Kita renginio dalis žaidimas-užduotis „Žodžiai iš pasakų raidžių“. Sudarinėti naujus žodžius iš žinomų pasakų pavadinimų vieniems sekėsi geriau, kitiems sunkiau. Už šios užduoties sėkmingą įvykdymą bibliotekininkės atsilygino visai klasei naudingu ir originaliu prizu.
Kovo 6 ir 9 d. kitas literatūrinio žaidimo „Knygų labirintai“ versijas Vaikų literatūros skyriuje jau buvo išmėginę Skuodo Bartuvos progimnazijos 1a, 1b ir 3b mokiniai.
Visų žaidimų dalyviams buvo pristatyta rašytojo, gamtininko, fotografo Selemono Paltanavičiaus knyga „Gamtos metų ratas“. Vaikai sužinojo, kad šioje knygoje integruota interaktyvi progamėlė. Jie susidomėję stebėjo, kaip programėlės pagalba knygoje atgyja fotonuotraukos, kurios iliustruoja keturis metų laikus. Dėkojame mokytojoms Vaidai Litvinienei, Astai Jekučinskienei, Daivai Jonušienei ir Margaritai Sruogytei už pagal įgyvendinant projekto „Popieriniai knygutyčių labirintai“ veiklas. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukų galerija