mobili versija | standartinė versija
main-image

Skaitymo skatinimo projekto dovanos

Spalio 8 d. Skuodo Bartuvos progimnazijos bibliotekoje buvo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vykdomo skaitymo skatinimo projekto „Popieriniai knygutyčių labirintai“ dovanų metas.

Pirmoji dovana trečiokams buvo susitikimas su rašytoju iš Klaipėdos Sigitu Poškumi. Rašytojas yra parašęs 11 knygų suaugusiems ir daugiau kaip 20 knygelių vaikams. S. Poškui skaitant savo kūrybą nuolat skambėjo linksmas vaikų juokas. Dar įdomiau trečiokams buvo skaityti kartu su rašytoju eilėraščius iš „Pusryčių skaitinių“ ir „Varškėčių skaitinių“. Klausimai rašytojui buvo gana rimti, bet Sigitas Poškus ir į juos atsakė su humoru. Džiaugiamės, kad geriausia padėka rašytojui už jo kūrinius buvo vaikų šypsenos.
Antroji renginio dovana – projekto skaitymo lenktynių „Kas daugiau varlyčių?“ dalyvių apdovanojimas. Skaitymo lenktynės prasidėjo 2018 m. balandžio mėnesį ir buvo skirtos šviesaus atminimo poeto Stasio Jonausko 70-čiui. Akcijos lankstinuką padėjo sukurti Skuodo meno mokyklos Dailės skyriaus moksleiviai. Lankstinuke varlytes-lipdukus už perskaitytas knygas vaikai rinko iki rugsėjo 30 d. Akcijoje Skuodo mieste dalyvavo 102 vaikai. Jie perskaitė 1982 knygeles. Nugalėtoja tapo Bartuvos progimnazijos 3c klasės mokinė Milda Gulbinaitė, nuo jos nedaug atsiliko jos klasiokė Darija Grauslytė. 3c klasė tapo aktyviausiai skaitymo akcijoje dalyvavusia klase. Trečiąja vieta pasidalino antrokė Urtė Baranauskaitė ir spec. ugdymosi poreikių klasės ketvirtokė Rimantė Vizgaudytė. Jos bus apdovanotos prizininkų diplomais ir prizais. Bartuvos progimnazijos bibliotekoje skaitymo lenktynėse pirmą vietą laimėjo Inesa Petrutytė, o antrą ir trečią pasidalino Amanda ir Maira Venslauskaitės. Dėkojame jų mamoms ir mokytojoms už vaikų skatinimą skaityti. Vaikai perskaitę daugiau kaip 12 knygelių buvo apdovanoti paguodos prizais ir akcijos dalyvio ženkliukais.
Skaitymo lenktynių derlius nuimtas. Vaikų, aktyviausiai dalyvavusių akcijoje, laukia prizai. Skaitymo skatinimo projektas tęsiasi, dar vyks nauji renginiai. Projektą „Popieriniai knygutyčių labirintai“ remia Lietuvos kultūros taryba.
Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja Stanislava Minelgienė

Nuotraukų galerija