mobili versija | standartinė versija
main-image

Žibintai, gimtadienis ir „Raudonkepuraitė“ prancūziškai

Palapinė, žibintai ir tamsa. Tokioje aplinkoje prasidėjo lapkričio 22 dienos rytmetį skaitymai „Šviečiantis popierinis žibintas“ Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Į juos atvyko Skuodo Bartuvos progimnazijos 3b klasės mokiniai su mokytoja Adele Dainiene.


Bibliotekininkės pasiūlė, kad šių skaitymų tema būtų gimtadienis. Tamsų rytmetį pradėjome Linos Žutautės knygelės „Kakė Makė ir svajonių gimtadienis“ skaitymu. Susiskirstę po du vaikai skaitė ištraukas iš knygelių, skaičiavo iliustracijas. Knygose trečiokai atrado meškiuką, piratų laivą ir kitas įdomias istorijas. Ištrauką iš Šarlio Pero pasakos „Raudonkepuraitė“ prancūziškai perskaitė bibliotekoje savanoriaujantis Thibauld Evers iš Prancūzijos, o lietuviškai jam antrino bibliotekininkė Gražina Daukantienė. Trečiokams buvo įdomu išgirsti žinomą pasaką, skaitomą Šarlio Pero gimtąja kalba. Rimtas skaitymas persipynė su linksmais žurnalo „Laimiukas“ anekdotais. Skaitė ir vaikai, ir bibliotekininkės, ir mokytoja.
Kaip ir tikrame vaikų gimtadienyje buvo loterija be pralaimėjimų ir tortas. Vaikai sakė, kad skaityti pasišviečiant prožektoriais buvo įdomu ir smagu. Sudominti vaikus skaitymu ir buvo vienas iš projekto „Popieriniai knygutyčių labirintai“ uždavinių.
Projekto renginius finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukų galerija