mobili versija | standartinė versija
main-image

Vaikų knygos diena Skuode

Lapkričio 29 d. Skuode vyko „Vaikų knygos diena“ – Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitymo skatinimo projekto „Popieriniai knygutyčių labirintai“ baigiamasis renginys, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba.


12 val. vaikai sugužėjo į Skuodo kultūros centro salę pažiūrėti Naisių vasaros teatro spektaklio „Apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“, pagal Vytauto V. Landsbergio knygą „Obuolių pasakos ir kriaušių“. Beveik 300 pradinukų iš Skuodo Bartuvos progimnazijos, Ylakių ir Mosėdžio gimnazijų, Barstyčių pagrindinės mokyklos susidomėję sekė ne tik obuolių, bet bulvių nuotykius ir išdaigas.
Po spektaklio bibliotekininkės ir projekto partneriai rinkosi į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių. Prie apskrito diskusijų stalo aptartos skaitymo skatinimo projekto veiklos ir renginiai, kuriuos vykdė visi viešosios bibliotekos filialai. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Stanislava Minelgienė pasidžiaugė, kad projektą įgyvendinti padėjo net 10 partnerių iš Skuodo miesto ir rajono. Bartuvos progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Lineta Šlepavičienė sakė, kad skaitymo skatinimo projektai suteikia galimybę vaikams nemokamai susitikti su rašytojais, pamatyti profesionalių aktorių pagal knygeles sukurtus skaitymus-žaidimus ir spektaklius. Labai džiugu, kad projekto metu bibliotekose vaikai perskaitė 10 proc. daugiau knygų nei praeitais metais. Kai kurias veiklas pasiūlyta tęsti ir 2019 m. Diskusijos dalyviams pristatyta virtuali fotografijų koliažų paroda „Metai su knygutyčių nuotykiais“.
Vaikų knygos diena baigėsi žaidimų popiete Vaikų literatūros skyriuje. Bibliotekos lankytojai smagiai rideno kauliuką literatūriniame „paršelių“ žaidime. Iš popieriaus sukurti knygelių personažai tapo linksmu vaikų asmenukių akcentu.
Dėkojame visiems projekto partneriams, padėjusiems įgyvendinti projektą. Beje, šį originalų vaikiškos knygelės pavadinimą – KNYGUTYTĖ – sugalvojo Vaikų literatūros skyriaus lankytojai.

Nuotraukų galerija